Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Напередодні падіння ракети на Місяць астрономи закликають до покращення відстеження космічного сміття

Плутанина стосовно ракети, яка має впасти на Місяць 4 березня, призвела до закликів з боку провідних астрономів до кращого відстеження уламків у дальньому космосі.

Незалежний астроном Білл Грей (Bill Gray), один із небагатьох астрономів, які відстежують створені людиною об’єкти у дальньому космосі, виявив у січні, що частина ракети має впасти на Місяць. На основі попередніх прорахунків та через нестачу доступних даних він вважав, що об’єкт є верхнім ступенем ракети Falcon 9 компанії SpaceX, яка була запущена у 2015 році. Але 19 лютого він та інші представники астрономічній спільноті оцінили, що загрозливі уламки можуть бути частиною китайської ракети Long March, яка вивела в космос місячний зонд Chang’e-5 T1 у 2014 році. Проте, 21 лютого Китай заперечив свою відповідальність за цей об’єкт.

Більшість супутників обертаються навколо Землі на низькій орбіті висотою до 600 миль (до 1 000 км), включаючи Міжнародну космічну станцію. Але багато супутників обертаються на відстані приблизно 22 000 миль (36 000 км) від Землі, відомі як геостаціонарні.

Б. Грей відстежує кілька десятків уламків космічного сміття, які літають на дуже високих орбітах, ближче до Місяця, який знаходиться на відстані 238 900 миль (385 000 км) від Землі.

«У минулому було досить недбале ставлення до високоорбітального сміття», – сказав Б. Грей. Він вважає, що нові місії в дальньому космосі на Місяць і Марс роблять важливішим відстеження космічного сміття на дальніх орбітах. Для цього він написав програмне забезпечення, відоме як Project Pluto.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України