Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

На супутникових знімках видно 16 російських стратегічних бомбардувальників, розгорнутих на Кольському півострові

Російська авіабаза «Оленья», розташована за 200 км від країн-членів НАТО Фінляндії та Норвегії, привертає увагу військових аналітиків. Зазвичай ця база, що має злітно-посадкову смугу довжиною 3500 м, використовується для базування невеликої кількості старих надзвукових бомбардувальників Ту-22М і кількох військово-транспортних літаків Ан-12.

Але восени минулого року роль авіабази як плацдарму для дальньої авіації активізувалась.

Перші чотири стратегічні бомбардувальники Ту-160 прибули в серпні, а до жовтня було розгорнуто більше десяти літаків Ту-95 і Ту-160.

Стратегічні бомбардувальники, що на даний час розгорнуті за Полярним колом, раніше базувалися на базі «Енгельс» поблизу Саратова. Розташована лише за 600 км від кордону з Україною, авіабаза виявилася вразливою, коли два літаки Ту-95 були пошкоджені після, імовірно, атаки безпілотників минулого грудня.

Нові супутникові знімки бази «Оленья» станом на 7 травня чітко вказують на те, що російські стратегічні авіаційні сили перебазовані на північ для евакуації.

Усі майданчики вздовж злітної смуги зайняті. У південному кінці припарковано два Ту-160, а 14 Ту-95 стоять пліч-о-пліч на всіх інших майданчиках, достатньо великих для більших літаків. Літаки Ту-22М переміщені на стоянки в північно-західній частині авіабази.

Один літак-заправник Іл-78 припаркований боком, крилом частково за межами майданчику, щоб не перекривати руліжну доріжку стратегічним бомбардувальникам.

Літаки можуть піднятися в повітря за короткий термін. Це залишає Норвегії та Фінляндії менше часу реагування для підняття винищувачів, щоб ідентифікувати маршрути польотів поблизу свого повітряного простору.

Наприкінці квітня НАТО вже піднімало пару F-35 для перехоплення групи з семи російських літаків, включаючи два бомбардувальники Ту-160, які летіли в міжнародному повітряному просторі на північ від норвезького регіону Фінмарк.

І Ту-160, і Ту-95 здатні нести ядерні боєголовки. Російське сховище ядерних боєприпасів «Большое Рамозеро» знаходиться в 10 км від авіабази «Оленя».

Останні повідомлення також свідчать про те, що стратегічні бомбардувальники, які вилітають з авіабази «Оленя», беруть участь в ударах крилатими ракетами по Україні.

Радіоспостерігач, який стежить за діяльністю стратегічної авіації росії, повідомив про майже щоденні польоти з авіабази «Оленя» протягом останнього тижня. Це як навчальні вильоти в повітряному просторі Мурманської області, так і бойові вильоти з нанесенням ударів по цілях в Україні.

Кольський півострів відіграє важливу роль у неспровокованій війні росії проти України. Військові кораблі з бази Сєвєроморськ у складі Північного флоту брали участь з початку війни 15 місяців тому.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України