Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайська РН Zhuque-2 з метановими двигунами доставлена на космодром Цзюцюань для другої спроби запуску

12 травня ракета-носій Zhuque-2, оснащена метановими рідинними ракетними двигунами (РРД), у розібраному виді була доставлена автотранспортом на космодром Цзюцюань у провінції Ганьсу.

Раніше, 4 травня, ракету-носій було відправлено з Шанхаю на двох великих вантажівках, які подолали понад 3700 км. Тепер розпочинається підготовка до другого випробувального польоту.

Zhuque-2 є двоступеневою ракетою-носієм діаметром 3,35 м, загальною довжиною 49,5 м, злітною масою 219 т і злітною тягою 268 метричних тонн. На першому ступені ракети використовуються чотири 80-тонні двигуни TQ-12, що працюють на рідкому кисні-метані, на другому ступені ракети використовується один 80-тонний двигун TQ-12 і один 10-тонний двигун TQ-11.

Перша спроба запуску цієї ракети китайської приватної компанії LANDSPACE відбулася 14 грудня 2022 року.

Ракета Zhuque-2 могла стати першим в історії носієм з метановими РРД, який доставив корисне навантаження на навколоземну орбіту. Однак несправності 2-го ступеня призвели до аварії на етапі виведення. Проте ракета успішно досягла космосу на орбіті 4500 км x 400 км x 97,6° і увійшла в атмосферу над Індійським океаном.

За повідомленням компанії LANDSPACE, детальний аналіз даних польотної телеметрії, всебічний розрахунок, моделювання систем та серія тестових перевірок метанових ракетних двигунів на стенді були проведені для з’ясування причин та механізму відмови. У конструкції було усунуто дефекти та внесено необхідні зміни.

На космодромі Цзюцюань йде підготовка до другого запуску ракети Zhuque-2, запланованого на червень поточного року.

LANDSPACE – Beijing LandSpace Technology Corporation, Ltd. – китайське приватне підприємство, яке спеціалізується на проєктуванні, виробництві ракет та РРД. Компанія має науково-дослідні центри у Пекіні та Сіані, а також виробничу базу в зоні економічного розвитку Хучжоу, провінція Чжецзян на сході Китаю.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України