2 липня на Сонці стався спалах, який спричинив коротке, але інтенсивне перешкоджання радіозв’язку на заході США та в Тихому океані, коли випромінення досягло верхніх шарів атмосфери Землі.
Спалах класу X (найпотужнішої категорії) викликала активна область сонячних плям під назвою AR 3354.
Наближаючись до категорії X1.0 (найбільшим за всю історію спостереження був спалах X28, зареєстрований майже 20 років тому), спалах іонізував верхні шари атмосфери Землі, створюючи перешкоди для високочастотних радіосигналів на стороні Землі, яка в той час була звернена до Сонця.
Виверження відповідало висхідній траєкторії поточного сонячного циклу, і свідчить про те, що попереду ще кілька бурхливих місяців, оскільки наближається 11-річний пік сонячної активності. За даними Королівської обсерваторії Бельгії, кількість сонячних плям досягла 21-річного максимуму.
За прогнозами вчених, поточний сонячний цикл може бути одним із найсильніших з коли-небудь зафіксованих.
Відзначається, що сонячна активність може вплинути на Землю не тільки у вигляді відключень радіозв’язку. Потужний спалах може створити перешкоди сигналам супутникового зв’язку, в тому числі навігації. Це може призвести до відключення електроенергії та порушити міграційну поведінку тварин.
У липні очікується 5 магнітних бур. Одна з них вже пройшла. Найближча очікується 7-8 липня, вона буде слабкою.
Третій період магнітних бур прогнозується 12-13 липня. У середині липня очікується затяжна, але слабка магнітна буря, яка триватиме з 16 по 19 липня. Остання магнітна буря очікується 29 липня.