У найближчому майбутньому в рамках експерименту «Ураган» на російському сегменті Міжнародної космічної станції планується встановити унікальний гіперспектрометр для дистанційного зондування Землі. На даний час у Ракетно-космічній корпорації «Енергія» ім. С.П. Корольова йдуть комплексні випробування даної апаратури на стенді службового модуля «Зірка».
Гіперспектрометр складається з апаратурного модуля, розробленого компанією «Лептон» і призначеного для зйомки земної поверхні у спектральних діапазонах, а також кронштейна для кріплення модуля на ілюмінатор станції та програмного забезпечення для управління науковою апаратурою, які розроблені у Московському фізико-технічному інституті. Апаратура зможе самостійно націлюватись на необхідний район зйомки.
Космічна гіперспектральна зйомка широко застосовується для вирішення завдань глобальної та регіональної екології, сільського, лісового та водного господарств, моніторингу різноманітних надзвичайних ситуацій. Наприклад, завдяки своїм можливостям гіперспектрометр може не просто показати межі лісових масивів, а й дати інформацію про породу дерев.
Російський сегмент МКС дозволяє відпрацювати гіперспектральну апаратуру для подальшого використання у супутниках спостереження Землі.