Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

На фоні стикання з грошовою кризою компанія Astra Space оголосила про укладення з МО США додаткового контракту

16 травня компанія Astra Space, Inc. (Astra) оголосила про отримання від МО США за сприяння Підрозділу оборонних інновацій (Defense Innovation Unit, DIU) додаткового контракту на запуск першого випробувального польоту РН Rocket 4.

Укладений контракт є доповненням до існуючого контракту Astra з DIU.

Rocket 4 розрахована на виведення корисного навантаження номінальною вагою до 600 кг на орбіту висотою 500 км. Перший запуск має на меті перевірити загальну роботу розроблюваної компанією нової системи запуску Launch System 2, зібрати польотні дані перед започаткуванням комерційних запусків і переконатися, що Rocket 4 відповідатиме вимогам до майбутніх місій МО США.

DIU працює над зміцненням національної безпеки США, прискорюючи впровадження передових комерційних технологій і надаючи інноваційним американським компаніям можливість брати участь у вирішенні проблем національної безпеки.

«Для нас велика честь продовжувати співпрацю з міністерством оборони для підтримки більш стійкої національної космічної інфраструктури, – сказав Том Вільямс (Tom Williams), директор з федеральних продажів Astra. – Ми раді отриманню підтримки з боку DIU під час першого запуску Rocket 4».

Днем раніше, 15 травня, Astra опублікувала фінансові результати за І квартал 2023 року, повідомивши про чисті збитки в розмірі $ 44,9 млн і відсутність виручки. Компанія закінчила квартал з $ 62,7 млн готівкою та її еквівалентами.

Керівники Astra наголосили, що вони вживають заходів для зниження рівня грошових втрат, одночасно шукаючи додаткове фінансування. «Унікальність цього бізнесу полягає в тому, що він має кілька важелів, які, як ми вважаємо, допомагають нам продовжувати покращувати наше фінансове становище», – сказав фінансовий директор Astra Аксель Мартінес (Axel Martinez).

Компанія не повідомила про доходи за квартал, оскільки продовжує розробку нової ракети-носія Rocket 4 і не продала жодного електричного двигуна Astra Spacecraft Engine у цьому кварталі. У І кварталі компанія зосередилася на створенні нової високопродуктивної виробничої лінії для цих двигунів на своєму об’єкті в Саннівейлі, штат Каліфорнія, який було відкрито наприкінці березня.

Мартінес сказав, що очікує, що компанія почне поставляти двигуни наприкінці ІІ кварталу, але попередив, що ці поставки можуть перейти на ІІІ квартал. «Ми не очікуємо отримати значний дохід від двигунів космічних апаратів, поставлених у ІІ кварталі».

Компанія вперше спрогнозувала, що готівка залишиться в орієнтирах на ІІ квартал, прогнозуючи, що наприкінці кварталу буде від $30 млн до $33 млн. Як зазначив Мартінес, це передбачає відсутність фінансової діяльності, яка могла б залучити фінансування для компанії. Він сказав, що компанія отримала «різні ознаки зацікавленості» щодо боргового та акціонерного фінансування та розглядає декілька варіантів, але не розкрив графік цих зусиль.

Відповідаючи на запитання аналітика, чи розглядає компанія можливість відмовитися від свого бізнесу із запуску, щоб «відсортувати» капітал, що залишився, зосередившись на виробництві супутникових двигунів, головний виконавчий директор Кріс Кемп (Chris Kemp) був твердо переконаний, що Astra продовжить роботу як над ракетою-носієм, так і над двигунами космічних апаратів. «Ми віримо в обидва ці бізнеси», – сказав він.

Акції Astra 15 травня зросли на 6% до 38,9 центів, але трохи впали після того, як компанія опублікувала свої фінансові результати.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України