Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

МО США намагається запобігти доступу Китаю до критичних космічних технологій США

Інвестиції Китаю в американські космічні стартапи та використання китайського програмного забезпечення постачальниками Міністерства оборони США викликають все більшу стурбованість у Пентагоні.

«Я скажу вам, що ланцюжок поставок – одна з найважливіших речей, на які ми зараз зосереджені в рамках Міністерства оборони», – сказав капітан ВМС США Колін Супко, директор програми трастового капіталу (trusted capital program) Міністерства оборони США, 28 вересня на Конференції з питань ринку космічного сектору (Space Sector Market Conference).

МО США створило програму трастового капіталу у січні 2021 року через побоювання, що Китай використовує свої фінансові можливості для доступу до сегментів оборонної промислової бази США.

Офіс трастового капіталу Пентагону заохочує компанії венчурного капіталу проходити перевірку Міністерства оборони, щоб вони могли бути оголошені джерелами «чистого капіталу». Космос – це сфера підвищених інтересів, оскільки мільярди доларів вливаються в галузь, що ускладнює уряду ідентифікацію так званого змагального капіталу.

«Усі усвідомлюють, що залежність від потенційних супротивників деяких наших критичних систем і технологій не відповідає найкращим інтересам Сполучених Штатів», – зазначив Колін Супко. За його словами, офіс трастового капіталу МО США працює з більш ніж 70 стартапами та 20 венчурними компаніями, які мають капітал у 1,2 млрд доларів. «Наш офіс був розроблений таким чином, щоб забезпечити належну перевірку на благо уряду. Якщо компанія проходить процес перевірки МО США, вона отримує дозвіл для венчурних інвесторів».

Ще одним напрямком забезпечення безпеки системи поставок в інтересах МО США є перевірка того, що підрядники знають джерела походження свого програмного забезпечення та компонентів належної якості, які вони використовують для виконання контрактних зобов’язань.

Готуючись до відбору постачальників супутників для свого супутникового угруповання на низькій орбіті Землі, Агентство космічного розвитку (SDA) МО США робить безпеку ланцюга поставок найвищим пріоритетом у процесі відбору, заявив директор SDA Дерек Турнір 28 вересня на Конференції з питань ринку космічного сектору.

Очікується, що основні підрядники, вибрані для створення супутників для Траншу 1 транспортного рівня SDA, будуть захищати весь ланцюжок поставок від кіберпроникнень, підробок та інших загроз.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України