Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Дані нещодавно виведеного на орбіту супутника Landsat 9 будуть доступні з 2022 року

Landsat 9 є результатом партнерства між Національним управлінням з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) і Геологічною службою США (USGS). Він продовжить критично важливу програму Landsat у проведенні глобальних спостережень для моніторингу, розуміння і управління природними ресурсами Землі.

Прилади Landsat 9 є поліпшеними копіями тих, які в даний час встановлені на борту Landsat 8 і вже надають дані, що радіометрично і геометрично перевершують інструменти супутників Landsat попереднього покоління.

Бортовий пристрій Operational Land Imager 2 (OLI-2), буде вести спостереження поверхні Землі у видимих, ближніх інфрачервоних і короткохвильових інфрачервоних каналах з поліпшеною радіометричною точністю (14-бітне квантування на відміну від 12-бітного, яке використовується на Landsat 8).

Конструкція OLI-2 є копією OLI Landsat 8, що веде зйомку у дев’яти спектральних каналах з максимальною просторовою розрізненістю 30-метрів, за винятком панхроматичного каналу, що має 15-метрову розрізненість. OLI-2 забезпечить як внутрішні джерела калібрування для забезпечення радіометричної точності і стабільності, так і зовнішні такі як сонце і місяць. OLI-2 розроблений компанією Ball Aerospace в Боулдері, штат Колорадо.

Тепловий інфрачервоний сенсор – Thermal Infrared Sensor 2 (TIRS-2) буде вимірювати теплове випромінювання з поверхні землі, в двох теплових інфрачервоних діапазонах з використанням тієї ж технології, що використовувалася для TIRS на Landsat 8, однак TIRS-2 буде поліпшеною версією TIRS Landsat 8. Новий пристрій буде більш надійним і виключатиме випадкові засвітлювання. TIRS-2 забезпечить зйомку у двох спектральних смугах з максимальною просторовою розрізненістю 100 м. Для калібрування TIRS-2 оснащений внутрішнім спеціальним зразком та може калібруватись по відкритому космосу. TIRS-2 розроблений NASA у Центрі космічних польотів у Грінбелті, штат Меріленд.

Всі продукти обробки даних Landsat 9 будуть як і раніше доступні для завантаження через Центр спостереження та науки USGS Earth Resources (EROS) з 2022 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України