Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Місяцехід VIPER пройшов критичну перевірку дизайну

Перший роботизований місяцехід NASA пройшов критичну перевірку дизайну, що є ключовим етапом, який свідчить про його готовність до початку будівництва.

Місяцехід Volatiles Investigating Polar Exploration Rover (VIPER) буде доставлено на південний полюс Місяця в 2023 році в рамках програми NASA Commercial Lunar Payload Services (CLPS). NASA будує ровер, але купує транспортні послуги у комерційного постачальника, компанії Astrobotic. VIPER буде доставлено на Місяць на посадковому модулі Griffin компанії Astrobotic. Компанія Astrobotic також організовує запуск, для чого обрала ракету-носій Falcon 9 компанії SpaceX.

Після виходу з посадкового модуля Griffin, ровер VIPER буде шукати на Місяці водяний лід, щоб почати створення глобальної карти водних ресурсів. Це частина програми «Артеміда» щодо повернення астронавтів на поверхню Місяця до 2024 року та початку ери стійких місячних операцій, що включає видобуток та використання ресурсів. Вода необхідна для підтримки життєдіяльності астронавтів, а також може бути розділена на водень і кисень для інших цілей.

NASA відправило роботизовані ровери на Марс, але VIPER буде першим ровером агентства на Місяці. Єдині ровери, які NASA відправляла на Місяць раніше, керувалися астронавтами місії Apollo. Жодна інша країна не доставляла астронавтів на Місяць, але Радянський Союз відправив два роботизовані місяцеходи на початку 1970-х років, а зараз Китай має там два місяцеходи, один з яких досі працює (Yutu-2).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України