Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Керівництво ЗС США оцінює зростання потенціалу Китаю як виклик

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал армії Марк А. Міллі, виступаючи на форумі Девіда Рубінштейна Bloomberg News, вказав на недавнє випробування Китаєм системи гіперзвукової зброї як приклад того, чому американські військові стурбовані намірами Китаю.

Прес-секретар Пентагону Джон Ф. Кірбі підкреслив, що розвиток Китаєм широкого спектру систем і можливостей у поєднанні з його агресивною зовнішньою та економічною політикою, безсумнівно, є причиною, чому міністр оборони США Ллойд Дж. Остін вважає Китай викликом для Америки.

Кірбі відзначив, що китайські можливості «дуже мало допомагають зменшити напруженість у регіоні та за його межами».

Гіперзвуковий тест – це лише частина комплексу питань безпеки щодо Китаю. Кірбі сказав, що керівництво Міністерства оборони стурбовані розвитком подій в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон залишається ключовою метою національної безпеки для Сполучених Штатів, сказав Кірбі, і Міністерство оборони відіграє ведучу роль у цих зусиллях. Він сказав, що дії Китаю враховуються при обговоренні глобального огляду позицій і будуть враховані в Стратегії національної безпеки та Стратегії національної оборони наступного року.

У своїй промові Міллі зазначив, що Китай швидко розширює свої можливості в усіх сферах ведення війни – на суші, на морі, в повітрі, в кіберпространстві та в космосі. «Вони пройшли шлях від селянської армії, яка була дуже-дуже великою в 1979 році, до дуже боєздатної армії, яка охоплює всі сфери та має глобальні амбіції. Китай є дуже важливим на нашому горизонті».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України