Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Місячний посадковий модуль Peregrine знаходиться на траєкторії повторного входження в атмосферу Землі

Компанія Astrobotic заявила, що її космічний апарат Peregrine, який не зможе здійснити м’яку посадку на Місяць через витік палива, натомість повернеться в атмосферу Землі найближчими днями.

В оновленній інформації про статус місії, опублікованій в соціальних мережах 13 січня, Astrobotic повідомила, що протягом останніх кількох днів стежила за траєкторією Peregrine. Запуск на ракеті Vulcan Centaur вивів його на високоеліптичну орбіту, що виходить за межі орбіти Місяця, з початковим наміром зробити зворотний поворот навколо Землі перед тим, як вийти на орбіту навколо Місяця.

«Наші зусилля з аналізу були ускладнені через витік палива, що додавало невизначеності прогнозам щодо траєкторії транспортного засобу, – йдеться в заяві компанії. – Наша остання оцінка тепер показує, що космічний апарат на шляху до Землі, де він, ймовірно, згорить в земній атмосфері».

Компанія не розголошує час і місце повторного входження в атмосферу. Незалежні аналітики, використовуючи доступні дані відстеження, оцінюють повторне входження поблизу Австралії пізно ввечері 18 січня.

У заяві наприкінці дня 14 січня компанія Astrobotic підтвердила, що дозволить космічному апарату повернутися, а не намагатися здійснити маневр з паливом, що залишилося.

«Працюючи з NASA, ми отримали інформацію від космічної спільноти та уряду США щодо найбільш безпечного та відповідального курсу дій для завершення місії Peregrine. Рекомендація, яку ми отримали, полягає в тому, щоб дати космічному кораблю згоріти під час входження в атмосферу Землі, – заявили в компанії. – Таким чином, ми прийняли важке рішення зберегти поточну траєкторію космічного корабля для повторного входження в атмосферу Землі. Відповідально завершуючи місію Peregrine, ми робимо свій внесок у збереження майбутнього навколомісячного простору для всіх».

У Peregrine стався витік палива через кілька годин після запуску 8 січня. Компанія вважає, що клапан у системі наддуву гелію не закрився після початкового випробування двигуна, що спричинило надлишковий тиск у резервуарі з окислювачем. Внаслідок цього резервуар розірвався, що призвело до витоку.

Хоча Astrobotic спочатку говорила, що у космічного апарата закінчиться паливо, і, отже, він не зможе підтримувати належне положення для того, щоб його сонячні панелі виробляли електроенергію, протягом кількох днів космічний корабель продовжував працювати. 11 січня компанія заявила, що задіяла 10 корисних навантажень на космічному апараті, у тому числі чотири, надані програмою NASA Commercial Lunar Payload Services (CLPS).

«Витік палива значно сповільнився настільки, що це більше не є головним пріоритетом для команд», – повідомила Astrobotic у своєму оновленні інформації від 13 січня. А 14 січня компанія заявила, що космічний апарат має достатньо палива, щоб підтримувати своє положення та «виконувати невеликі маневри» до кінця місії.

12 січня NASA і Astrobotic оголосили, що 18 січня вони проведуть брифінг для ЗМІ про місію.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України