Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Momentus через брак коштів відкладає наступну місію свого орбітального буксира Vigoride-7

Компанія Momentus, що займається космічними перевезеннями, відклала наступний політ свого космічного буксира та звільнила п’яту частину свого персоналу, щоб зберегти свої грошові резерви, що скорочуються.

У заяві, поданій до Комісії з цінних паперів і бірж США (U.S. Securities and Exchange Commission, SEC) 12 січня, компанія Momentus оголосила, що не планує використовувати свій наступний буксир Vigoride-7 в рамках місії спільного запуску Transporter-10 компанії SpaceX у березні. Компанія заявила, що скасувала рейс через свою «нездатність підтримувати продовження операцій на очікувану дату запуску внаслідок обмеженої ліквідності та залишку коштів компанії».

У листопаді компанія повідомила, що підписала контракти з сімома клієнтами, які планували розгорнути супутники за допомогою Vigoride-7, та двома іншими клієнтами, які керували б розміщеними на буксирі корисними навантаженнями, але тоді не назвала цих клієнтів. Momentus також мала намір провести на цьому транспортному засобі демонстрацію операцій зближення (rendezvous and proximity operations) як частину своїх довгострокових планів щодо створення багаторазових буксирів.

Momentus не надала подробиць про свою обмежену ліквідність. Станом на кінець третього фінансового кварталу 30 вересня 2023 року компанія повідомила про наявність грошових коштів та їх еквівалентів у розмірі $ 9,7 млн. Momentus повідомила про чистий збиток у розмірі $ 15,2 млн за квартал із доходом у $ 339 000. У четвертому кварталі компанія залучила $ 11,85 млн валового доходу завдяки серії операцій з акціями.

На додаток до відкладення місії Vigoride-7, Momentus заявила, що звільнила 20% своїх штатних співробітників і підрядників, «щоб зменшити рівень витрачання грошових коштів, зберігаючи при цьому кадри, необхідні для реалізації ключових найближчих ініціатив». Наприкінці другого кварталу 2023 року компанія звільнила 30% свого персоналу, також щоб скоротити витрати.

Momentus також оголосила у своїй заяві до SEC, що компанії також не вдалося виграти контракт Агентства космічного розвитку на супутники Tranche 2 Tracking Layer. Компанія подала пропозицію щодо використання супутникової шини на основі Vigoride, яку вона анонсувала минулого року.

У компанії Momentus заявили, що активно працюють над збиранням грошей, але ще не отримали «остаточних зобов’язань» щодо додаткового фінансування. Було проведено переговори з «кількома потенційними стратегічними партнерами» про потенційну угоду, але без будь-яких угод. Компанія попередила, що її «здатність продовжувати фінансувати операції протягом наступних кількох тижнів і місяців буде залежати від її здатності залучити акціонерний капітал або брати участь у стратегічній угоді».

Востаннє Momentus запустила свій буксир Vigoride у квітні 2023 року в рамках місії Transporter-7. Цей буксир розгорнув один cubesat і керував розміщеним корисним навантаженням від Каліфорнійського технологічного інституту для тестування технологій космічної сонячної енергії.

У листопаді компанія запустила 5 супутників у рамках місії Transporter-9, використовуючи сторонній пристрій, а не буксир Vigoride. Однак 5 грудня Momentus заявила, що може підтвердити розгортання лише двох супутників і вважає, що інші три не були розгорнуті.

Акції Momentus впали на 23% під час торгів 12 січня. Її ринкова капіталізація впала до $ 6,3 млн. Незабаром після того, як у серпні 2021 року компанія стала публічною через злиття компанії зі спеціального призначення (SPAC), ринкова капіталізація компанії склала понад $ 1 млрд.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України