Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іспанський стартап Sateliot шукає кошти для ще 64 супутників зв’язку

Sateliot шукає джерела інвестицій у розмірі € 30 млн ($ 33 млн), щоб додати 64 наносупутники в угруповання для підключення пристроїв за межами наземних мереж зв’язку, сказав засновник іспанського стартапу, на тлі підготовки до запуску цього року своїх перших чотирьох комерційних супутників за допомогою компанії SpaceX.

Угруповання буде сумісним з оновленими мережевими протоколами 5G, які використовуються наземними телекомунікаційними компаніями, а це означає, що клієнти зможуть підключатися до супутників за допомогою пристроїв масового ринку без необхідності використання спеціалізованого обладнання.

Жауме Санпера, засновник і генеральний директор Sateliot, сказав, що підприємство наразі зібрало € 28 млн з моменту заснування в 2018 році, щоб забезпечити космічний зв’язок для моніторингу, відстеження та підключення інших пристроїв Інтернету речей.

Жауме Санпера повідомив, що компанія взяла в борг загалом € 11 млн, а також залучила € 17 млн в акціонерний капітал від компаній, включаючи іспанського постачальника бездротової телекомунікаційної інфраструктури Cellnex та одного з найбільших оборонних підрядників Іспанії Indra. Компанія Sateliot оголосила про свою останню фінансову угоду 10 січня з позикою у € 6 млн від іспанського фінансового гіганта Banco Santander.

Наразі оператор має два прототипи на низькій навколоземній орбіті. Хоча Жауме Санпера заявив, що Sateliot замовила запуск у SpaceX для розгортання своїх перших чотирьох комерційних супутників у 2024 році, більш точна дата місії не підтверджена.

Британський виробник малих супутників Open Cosmos надав перший тестовий супутник Sateliot, а болгарська компанія Endurosat побудувала другий, але виробник решти угруповання не розголошується.

Супутники Sateliot призначені для збирання та зберігання невеликих обсягів даних з пристрою, а потім ретрансляції їх назад у наземні мережі, як тільки наземна станція опиниться в зоні дії.

За словами Жауме Санпера, всього чотири супутники забезпечать перші послуги з обслуговування потреб у стійкому до затримок з’єднанні, таких як програми моніторингу в сільському господарстві та гірничодобувній промисловості.

€ 30 млн, які Sateliot збирається залучити в рамках раунду фінансування Series B, будуть використані разом із сумою проєктного фінансування, яка не розголошується, для розширення флоту до 68 супутників протягом наступних 18 місяців.

Збільшення кількості супутників зменшить затримку, і зрештою Sateliot планує розгорнути 250 наносупутників протягом трьох років для глобального угруповання, що надаватиме послуги майже в реальному часі.

10 січня компанія Sateliot оголосила, що вже отримала понад € 150 млн у вигляді зобов’язуючих замовлень від телекомунікаційних компаній, які хочуть використовувати супутники для розширення своїх наземних мереж.

Згодом підприємство планує надавати послуги обміну повідомленнями з космосу безпосередньо на смартфони за допомогою протоколів стільникової мережі.

Компанія Iridium Communications, визнаний постачальник послуг мобільного підключення до спеціалізованих пристроїв, оголосила 10 січня про плани також надавати послуги обміну повідомленнями безпосередньо на стандартні смартфони за допомогою стандартизованих мережевих протоколів у найближчі роки, слідуючи аналогічним крокам в інших секторах космічної промисловості.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України