Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Метеосупутники компанії Spire випадково виявилися здатними виявляти глушники сигналів GPS

Головна > Новини >

Компанія Spire Global випадково виявила, що її кубсати, оснащені датчиками GPS-рефлектометрії для збору даних про погоду, також можуть виявляти глушники сигналів GPS в зонах конфлікту. В даний час компанія вивчає, як подібні датчики можна було б використовувати для виявлення малопотужних перешкод сигналам GPS в міських районах.

Наносупутниковий стартап Spire Global не збирався ставати постачальником даних аналізу сигналів радіотехнічної розвідки (SIGINT). Але, за словами Конора Брауна, керівника відділу компанії Spire з продажів уряду США, з випадковим відкриттям того, що антени супутників для прогнозування погоди також вловлювали сигнали, що використовуються для подавлення сигналів GPS, поворот до нової сфери надання послуг просто мав сенс.

«Ми вперше, за щасливою випадковістю, відкрили цю можливість, коли калібрували наші перші супутники рефлектометрії», – повідомив Конор Браун напередодні щорічного космічного симпозіуму в Колорадо-Спрінгс.

«Було дуже цікаво перепрофілювати наші метеорологічні супутники та застосувати їх до зовсім іншого набору місій», – додав він. «І тому ми розглядаємо багато майбутніх архітектур – більш цілеспрямованих рішень, а також максимізуємо можливості наших супутників на орбіті».

За останні шість місяців компанія Spire продемонструвала свою здатність долати радіочастотні перешкоди в кількох різних навчаннях «федерального уряду», повідомив Конор Браун, не розкриваючи ніяких подробиць. За його словами, компанія зараз серйозно розглядає можливості виходу на ринки Міністерства оборони та розвідувального співтовариства США.

На даний момент у компанії Spire є 120 малих CubeSats (вагою менше 1,33 кг або 3 фунтів) на низькій навколоземній орбіті на висоті від 350 до 650 км. І, за словами Конора Брауна, у компанії є ще одна партія супутників, які планують запустити в грудні 2021 року на SpaceX Falcon 9.

Компанія Spire на початку серпня стала публічною шляхом злиття на умовах SPAC з компанією NavSight Holdings, призначеної для виведення стартапів на фондовий ринок. Також нещодавно компанія отримала фінансування від Лондонського центру космічних інновацій (UK Defense and Security Accelerator, DASA) при підтримці уряду Великобританії для демонстрації послуг радіочастотної геолокації.

31 серпня компанія Spire оголосила про укладання нового шестимісячного контракту на невизначену суму з Національним управлінням океанічних та атмосферних досліджень (National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA) за програмою придбання комерційних погодних даних.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України