Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

MBRSC та Airbus співпрацюватимуть у рамках Emirates Lunar Mission

Наступного року місяцехід, оснащений штучним інтелектом, під назвою «Рашид» (Rashid), буде відправлений на Місяць за допомогою місячного посадкового модуля Lunar Lander компанії iSpace.

28 жовтня еміратський Космічний центр Мохаммеда бін Рашида (MBRSC) підписав Меморандум про взаєморозуміння (MoU) з компанією Airbus Defense and Space про співпрацю в рамках Emirates Lunar Mission у сфері випробувань матеріалів на поверхні Місяця під час проведення експериментів з демонстрації адгезії матеріалів (material adhesive demonstration (MAD) experiment).

Меморандум про взаєморозуміння підписали Салем АльМаррі (Salem AlMarri), заступник генерального директора MBRSC, та Андреас Ліндентал (Andreas Lindenthal), керівник відділу бізнес-операцій та продуктів компанії Airbus Space Systems на полях Міжнародного конгресу астронавтики, що проходить у Дубаї.

У Меморандумі про взаєморозуміння також детально описано інші обсяги спільної роботи, включаючи вивчення можливостей реалізації результатів демонстрації наскрізного використання ресурсів (end-to-end In-Situ Resource Utilisation (ISRU) demonstration), що буде проводитися з урахуванням ключових можливостей один одного для операцій на поверхні Місяця, зокрема мобільності, робототехніки та обробки реголіту.

Юсуф Хамад Аль-Шайбані (Yousuf Hamad AlShaibani), генеральний директор MBRSC, сказав: «Ми раді співпрацювати з Airbus Defence and Space в рамках Emirates Lunar Mission. Сьогоднішня угода підкреслює спільну волю як MBRSC, так і Airbus розвивати нашу співпрацю та об’єднати зусилля в прагненні дізнатися більше про місячну поверхню. Ми сподіваємося на продовження співпраці над проєктами в космосі та використанні космічних ресурсів у майбутньому».

Жан-Марк Наср (Jean-Marc Nasr), керівник відділу космічних систем компанії Airbus, додав: «ОАЕ досягли великих успіхів у сфері космосу, запустивши на Марс зонд Hope («Надія»), а також відправивши першого астронавта на Міжнародну космічну станцію. ОАЕ подають глобальний приклад і стали джерелом натхнення для молоді у всьому світі. Оскільки країна приступає до реалізації своїх наступних амбітних космічних проєктів, ми маємо честь підписати цей Меморандум про взаєморозуміння з MBRSC, що є стратегічним кроком для збільшення нашого внеску у підтримку уряду в досягненні його мети стати визнаною та провідною країною в сфері освоєння космосу».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України