Ровер Rosalind Franklin, який шукатиме життя на Марсі, пройшов важливу процедуру високотемпературної обробки, яка допомагає очистити його від органічних молекул із Землі.
Протягом 120 годин ровер знаходився у вакуумній камері при температурі 35ºC на підприємстві компанії Thales Alenia Space у Римі в Італії. Цієї температури достатньо, щоб видалити приховані забруднення деяких внутрішніх частин ровера, наприклад, невеликі шматочки клею. Кінцева мета полягає в тому, щоб максимально знизити будь-які ознаки забруднення земного походження, щоб забезпечити чисте виявлення органічних сполук на Марсі.
Додатковий аналіз після термообробки буде завершено пізніше. Так, аналізатор Mars Organics Molecule Analyser (MOMA), один із приладів у надчистій зоні аналітичної лабораторії ровера, який використовуватиметься для визначення ознак життя в марсіанському ґрунті, визначить хімічний фон у лабораторії ровера шляхом вимірювань у порожній печі. На Марсі в мініатюрні печі MOMA будуть поміщені подрібнені зразки ґрунту, які будуть нагріватися, щоб проаналізувати пари і гази, що утворилися, на наявність слідів органічних сполук за допомогою газової хроматографії. Дані аналізу порожньої печі будуть використовуватись як зразок, з яким можна буде порівнювати майбутні вимірювання на Марсі.
Марсохід оснащений унікальним буром, який може досягти глибини до 2 м під марсіанською поверхнею і повернути зразки для аналізу. На буровому інструменті також встановлений мініатюрний спектрометр (Ma_MISS) для аналізу внутрішньої поверхні свердловини і камера для зйомки крупним планом (CLUPI), яка розглядатиме буровий шлам і зразок керна, перш ніж він потрапить до лабораторії ровера.
Різні прилади працюватимуть разом, аналізуючи зразки всередині ровера. Крім MOMA, пристрій MicrOmega буде використовувати видимий та інфрачервоний спектр для визначення характеристик мінералів у зразках, а Раман-спектрометр буде використовувати лазер для визначення мінералогічного складу.
Використовуючи свої панорамні камери та камери високої роздільної здатності, а також підповерхневий радар, марсохід російсько-європейської місії ExoMars 2022 шукатиме найперспективніші місця для буріння та краще розумітиме геологічний контекст регіону плато Оксія, який він досліджуватиме.
Після завершення термообробки термовакуумна камера була знову розгерметизована та відкрита, а марсохід підготовлений до відправки назад на підприємство Thales Alenia Space у Турині. Там підготовка до запуску триватиме до відправлення на космодром Байконур наступного року.