Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «CERES»

16 листопада 2021 року о 09:30 (UTC) з космодрому Куру, Французька Гвіана за допомогою ракети-носія «Vega» було здійснено запуск на низьку навколоземну орбіту трьох французьких супутників РЕР   «CERES».

CERES (Capacité de Renseignement Electromagnétique Spatiale або Space Signal Intelligence Capacity) – це французька супутникова система ELINT, що складається з трьох прилеглих супутників, призначених для виявлення та визначення місцезнаходження наземних сигналів, а також наземного керування та наземних сегментів користувача.

 Раніше Франція відправила на орбіту кілька демонстраційних місій радіорозвідки. Останні з них, Essaim і Elisa, складалися з літальних апаратів, здатних тріангулювати розташування радіолокаційних і комунікаційних випромінювачів, використовуючи той самий принцип, як і угруповання морської системи спостереження за океаном (NOSS). CERES заснована на досвіді, отриманому від Essaim і Elisa.

Airbus Defense and Space довірили космічний сегмент, що складається з трьох супутників, а Thales відповідає за корисне навантаження та наземний сегмент користувача.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України