23 травня компанія Virgin Orbit, яка перебуває у процесі банкрутства, об’явила, що три аерокосмічні компанії (Rocket Lab, Vast і Stratolaunch) викупили з аукціону більшу частину її активів, поклавши край шансам, що компанія зможе повернутися до космічних запусків з новим власником.
Компанія Rocket Lab за $ 16,1 млн отримала основний виробничий об’єкт Virgin Orbit у Лонг-Біч, штат Каліфорнія. Штаб-квартира та виробниче підприємство Rocket Lab розміщені за пару кварталів від цього об’єкту. У компанії Rocket Lab заявили, що активи Virgin Orbit покращать її можливості з виробництва та випробувань, особливо при розробці більшої ракети Neutron.
Компанія Launcher, придбана компанією-розробником космічної станції Vast у лютому, за $ 2,7 отримує випробувальний полігон у Мохаве, штат Каліфорнія. Незважаючи на те, що Launcher припинила плани з розробки ракети-носія, вона заявила, що продовжить роботу над ракетним двигуном E-2.
Компанія Stratolaunch за $ 17 млн отримує літак Boeing 747 “Cosmic Girl”, який використовувався як пускова платформа для запуску ракети LauncherOne. На даний час Stratolaunch використовує свій унікальний двофюзеляжний літак Roc у якості платформи для запусків випробувальних гіперзвукових апаратів.
Результати аукціону виключають будь-яку спробу зберегти компанію та вивести її з банкрутства під новою власністю. 9 травня Virgin Orbit заявляла, що чула від «декількох» сторін зацікавленості у купівлі всієї компанії та відновленні запусків. Вона не називала жодну з цих сторін, які були серед більш ніж 30 «показників інтересу» до активів компанії.
У заяві від 23 травня Virgin Orbit заявила, що припиняє діяльність після завершення продажу активів. Було зазначено, що продаж у справі про банкрутство була результатом «суворого та конкурентного аукціону, який максимізував вартість майна та мінімізував тривалість реструктуризації компанії».
«Спадщина Virgin Orbit у космічній галузі назавжди залишиться в пам’яті», – заявили в компанії. «Її новаторські технології, невпинне прагнення до досконалості та непохитне прагнення просувати кордони повітряних запусків залишили незгладимий слід у галузі».
На даний час небагато компаній використовують системи повітряного запуску для орбітальних місій.