Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Progress MS-23(84Р)»

24 травня 2023 року о 12:56 (UTC) з космодрому Байконур, Казахстан за допомогою ракети-носія «Soyuz 2.1a» було здійснено запуск вантажного КА РФ «ProgressMS-23(84Р)».

«ProgressMS-23(84Р)» – перевозитиме паливо, воду для системи «Джерело», продукти та новий одяг для космонавтів. Безпілотний корабель також доставить робочу станцію, яка буде встановлена на зовнішній поверхні модуля «Зірка». Крім того, серед вантажів знаходиться пусковий пристрій з наносупутником, призначений для експерименту “Вітрило-МГТУ” (проводиться МДТУ ім. Н.Е. Баумана). Космонавти запустять його для перевірки технології розгортання сонячного вітрила.Нарешті «Прогрес МС-23» привезе відеоспектральну систему спостереження за земною поверхнею для експерименту «Ураган».

«ProgressMS-23(84Р)» – відокремиться від третього ступеня корабля «Союз 2.1а» приблизно через 9 хвилин після старту. Через 3,5 години він автономно зістикується з модулем “Пошук” (“Пошук” – “розвідка”). Він використовується як дослідницький комплекс, а також як відсік для стикувань для кораблів «Союз» і капсули «Прогрес».

Загалом у ході цієї місії на МКС буде доставлено близько 2491 кг вантажу.

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Progress MS-23(84Р)РФ24.05.2023 12:56 UTCSoyuz 2.1aКосмодром Байконур, Республіка КазахстанРоскосмосВантажний
Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України