Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Люксембург інвестує в канадський стартап NorthStar Earth & Space

Канадський стартап NorthStar Earth & Space планує відкрити європейську штаб-квартиру в Люксембурзі після отримання інвестицій від венчурного фонду країни, що підтримується урядом. 17 грудня Люксембурзький фонд майбутнього (Luxembourg Future Fund, LFF) заявив, що приєднується до інвестиційного раунду на суму $ 45 млн для монреальської компанії NorthStar Earth & Space, яка працює над розробкою угруповання комерційних супутників обробки зображень для моніторингу ситуації на орбітах космічного простору. В цьому раунді LFT інвестує спільно з канадським технологічним фондом Telesystem Space Inc, який раніше вже інвестував у NorthStar.

Компанія NorthStar повідомила, що після отримання інвестицій створить у Люксембурзі «центр передового досвіду» для вивчення ситуації в космосі (Space Situational Awareness, SSA), поінформованості про космічний простір (Space Domain Awareness) та управління космічним рухом (Space Traffic Management).

За даними NorthStar, діяльність компанії в країні буде зосереджена на послугах з відстеження та моніторингу космічних об’єктів на підставі даних розроблюваного угруповання з 52 супутників, яке буде включати 12 супутників Skylark SSA і 40 космічних апаратів для моніторингу Землі.

Спочатку стартап зосередиться на сегменті SSA, а французько-італійський виробник Thales Alenia Space створить перші три супутники Skylark для запуску в першому кварталі 2023 року. 24 серпня NorthStar оголосила, що уряд Канади умовно погодив створення цього угруповання, що дозволило стартапу стати на шлях отримання офіційної ліцензії перед запуском перших супутників.

З метою стимулювання та диверсифікації економіки Люксембургу LFF інвестував також в інші космічні компанії, включаючи фінського оператора знімків Iceye і американського спеціаліста з аналітики даних Spire Global. Міністр економіки Люксембургу Франц Файо заявив: «Люксембург має давню репутацію створення передових партнерських відносин з приватними космічними компаніями, які розробляють технологічні рішення та впроваджують інновації для сталої діяльності як у космосі, так і на Землі. Інвестиції в NorthStar ще більше сприяють постійному зростанню та розвитку космічних можливостей Люксембургу».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України