Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США обрали невелику компанію GEOST для розробки датчиків відстеження діяльності на геосинхронній орбіті

Невелика компанія GEOST, що базується в Тусоні, штат Арізона, виграла два контракти Космічних сил США на суму $ 38 млн на розробку оптичного датчика, який можна було б розміщувати на державних або комерційних супутниках для сканування геостаціонарного поясу на висоті понад 35 000 км над Землею.

Контракти передбачають проєктування та розробку датчика, наземної інфраструктури, технічну підтримку та інтеграцію з основною платформою та ракетою-носієм. GEOST повідомляє, що самі датчики коштуватимуть менше ніж $ 10 млн кожен, що може дозволити розгорнути їх у великій кількості для покращення моніторингу геосинхронної орбіти.

За словами віце-президента і генерального менеджера компанії GEOST Джошуа Хартмана (Joshua Hartman), корисне навантаження компанії буде готово до запуску у 2023 році. Командування космічних систем США намагається оцінити здатність галузі виробляти щонайменше три-чотири або, можливо, більше датчиків на рік, сказав Джошуа Хартман. Після запуску та демонстрації можливостей датчиків GEOST компанія сподівається отримати контракт на їх виробництво.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України