16 січня літак Roc компанії Stratolaunch здійснив свій черговий, третій за рахунком, політ. Літак вилетів з повітряно-космічного порту Мохаве в Каліфорнії об 11:47 EST та повернувся в аеропорт через 4 години 23 хвилини. Літак піднявся на максимальну висоту понад 7 160 м, максимальна швидкість у польоті склала 330 км/год.
Політ літака Roc відбувся майже через дев’ять місяців після попереднього випробувального польоту. Той політ, у свою чергу, відбулося через два роки після першого польоту літака, спочатку розробленого як платформа для системи повітряного запуску. Після першого польоту компанія змінила власника та напрямок, зосередившись на гіперзвукових льотних випробуваннях.
Відповідно до цього нового напрямку, Stratolaunch використовуватиме свій літак Roc як платформу для запуску серії гіперзвукових літальних апаратів під назвою Talon-А. Перший прототип апарату під назвою TA-0 буде випробуваний у польоті без двигуна над Тихим океаном. Після цього, наприкінці 2022 року планується провести перший повноцінний політ літального апарату ТА-1, оснащеного двигуном.
Такий графік вимагатиме від компанії Stratolaunch прискорення темпів випробувальних польотів. «Ви побачите, як ми літаємо частіше», – сказав Деніел Міллман, головний технологічний директор Stratolaunch. «До кінця року ми плануємо та сподіваємося запустити наш перший гіперзвуковий тестовий літальний апарат».
Довідково: 8 грудня компанія Stratolaunch оголосила про укладання угоди з Агентством протиракетної оборони США (MDA) на участь у гіперзвукових дослідженнях.
Компанія планує представити MDA для проведення гіперзвукових випробувань літальні апарати Talon-A, що будуть запускатися з літака-носія Roc. Ці літальні апарати є автономними багаторазовими випробувальними стендами з ракетними двигунами, які здатні перевозити корисне навантаження на швидкостях вище 5 Махів. Можливість використання зазначених транспортних засобів для тестових польотів забезпечить регулярний доступ до гіперзвукового середовища, що буде мати вирішальне значення для наукових досліджень та технологічного розвитку.
За повідомленням компанії, пускові випробування TA-1 мають розпочатися до кінця 2022 року, що дозволить компанії розпочати гіперзвукові льотні випробування та у 2023 році надавати послуги державним і комерційним клієнтам.