Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

КНДР здійснила пуск двох балістичних ракет малої дальності

17 січня південнокорейське інформаційне агентство «Йонхап» (Yonhap) з посиланням на військових Республіки Корея повідомило, що КНДР здійснила пуск двох балістичних ракет малої дальності у східному напрямку.

Об’єднаний комітет начальників штабів (JCS) Південної Кореї заявив, що було виявлено дві ракети, випущені 17 січня з району аеропорту Сунан неподалік Пхеньяну о 8:50 і 8:54 (за місцевим часом) відповідно, і що вони пролетіли близько 380 км на висоті 42 км. За даними інформованого джерела, ракети рухалися з максимальною швидкістю 5 Махів.

«Для отримання додаткової інформації, включаючи наміри, які стоять за нещодавньою серією запусків балістичних ракет малої дальності КНДР, розвідувальні органи Південної Кореї та Сполучених Штатів проводять детальний аналіз наявних даних», – заявив журналістам представник JCS. Посадовець додав, що військові Південної Кореї володіють можливостями як для виявлення, так і для перехоплення ракет, про які йде мова, і постійно зміцнюють свою систему для реагування на ракетні загрози.

За словами чиновника, щодо типу ракет, запущених 17 січня, JCS розглядає «різні варіанти», включаючи ракету KN-23, створену за зразком російської мобільної балістичної ракети «Іскандер». Відомо, що ракета KN-23 використовує так званий маневр підтягування – метод, розроблений для того, щоб уникнути перехоплення і, таким чином, ускладнити зусилля Південної Кореї з протиракетної оборони.

Останнє випробування ракетного озброєння Північною Кореєю стало четвертим з початку року. Попередні випробування включали, як стверджує Північна Корея, запуски «тактичних керованих ракет» з залізничної платформи та «гіперзвукових ракет».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України