Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Лідер КНДР проінспектував перший розвідувальний супутник

17 травня державні ЗМІ Північної Кореї повідомили, що лідер КНДР Кім Чен Ин проінспектував перший військовий супутник та дав добро на його «майбутній план дій».

16 травня Кім Чен Чен Ин зустрівся з «тимчасовим комітетом з підготовки до запуску супутника», після чого оглянув супутник, повідомляє Корейське центральне інформаційне агентство (KCNA).

18 квітня Кім заявив, що будівництво супутника завершено, і дав «зелене світло на його запуск». Ця заява була зроблена через тиждень після того, як Пхеньян запустив нову твердопаливну міжконтинентальну балістичну ракету (МБР), що стало великим проривом у його програмах заборонених озброєнь. Аналітики відмічають, що розробка МБР і можливості космічних запусків значною мірою технологічно пов’язані.

16 травня, «детально ознайомившись з роботою комітету, (Кім) оглянув військовий розвідувальний супутник №1, який готовий до запуску після проходження остаточної загальної перевірки та випробування у космічному середовищі», – повідомило KCNA.

Розробка військового розвідувального супутника була одним із ключових оборонних проєктів, які окреслив Кім Чен Ин у 2021 році.

У грудні 2022 року Північна Корея заявила, що провела «важливий заключний етап випробувань» у розробці розвідувального супутника, яке має бути завершено до квітня цього року. У той час експерти Південної Кореї висловили сумніви щодо результатів, заявивши, що якість чорно-білих зображень, опублікованих Північною Кореєю, нібито зроблених з супутника, була низькою.

Пхеньян не назвав дати запуску, хоча минулого місяця Кім Чен Ин заявив, що супутник буде запущено «в заплановану дату».

16 травня американський моніторинговий проєкт Північної Кореї 38 North представив супутникові знімки Pleiades NEO компанії Airbus, які свідчать, що активність у районі стартового майданчика північнокорейської станції запуску супутників Sohae відновилася після майже шестимісячної перерви. Але зазначено, що потрібно зробити ще багато роботи, щоб станція була готова до запуску супутника.

За оцінкою аналітиків, Пхеньяну буде важко проводити супутникову розвідку, використовуючи тільки власні технології, без допомоги з боку Китаю чи росії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України