Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайський стартап Orienspace планує перший запуск своєї ракетиу другій половині 2023 року

Китайський ракетний стартап Orienspace наближається до першого запуску своєї ракети з морської платформи.

Ракета Gravity-1 буде запущена у другій половині 2023 року з мобільної морської платформи, розробленої як частина морських запусків у Хайяні (провінція Шаньдун), повідомив генеральний директор компанії Яо Сон (Yao Song) на зустрічі китайських молодих підприємців з керівництвом провінцій Аньхой і Ганьсу у середині квітня. Раніше було оголошено про запуск у четвертому кварталі.

Як зазначив Яо Сон, компанія Orienspace вже отримала замовлення на запуск сотень супутників та включена до планів розгортання низки супутникових угруповань.

РН Gravity-1 складається з трьох твердопаливних ступенів та чотирьох бічних прискорювачів. Ракета зможе підняти близько 6500 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту або 3700 кг на 700-кілометрову сонячно-синхронну орбіту.

Ракета стане найпотужнішою у світі твердопаливною орбітальною ракетою. Gravity-1 також матиме найбільшу вантажопідйомність серед діючих ракет у комерційному космічному секторі Китаю, що швидко розвивається.

Декілька тижнів тому перша в Китаї рідинна ракета Tianlong-2, запущена комерційною компанією Space Pioneer, встановила поточний комерційний рекорд вантажопідйомності. РН Tianlong-2 здатна доставити 2 000 кг на низьку навколоземну орбіту.

Заснована в 2020 році, компанія Orienspace швидко розвивається. Хоча компанія взяла за основу модель твердопаливної ракети початкової розробки, закладеної першими приватними космічними стартапами в Китаї, розмір її першого транспортного засобу набагато більший, що відображає зміни на ринку та потенційних клієнтів.

У 2023 році компанія була дуже активною, зокрема залучила $ 47 млн фінансування, про що було оголошено у січні. Раніше Orienspace залучила $ 59,9 млн у травні минулого року.

17 квітня Orienspace уклала контракт з компанією Changguang Satellite Technology Co. Ltd. (CGST) на запуск кількох космічних апаратів серії Jilin-1 Gaofen-05. Серія стане четвертим поколінням супутників ДЗЗ для CGST, виробника та оператора супутників дистанційного зондування, створеного на базі Чанчунського інституту оптики, механіки та фізики при Китайській академії наук.

Шість місяців тому CGST оголосила, що планує розширити своє угруповання Jilin-1, що розгортається, збільшивши загальну кількість супутників з раніше запланованих 138 до 300. Це також вимагає більшого доступу до послуг запуску.

Важливою подією для Orienspace стало підписання 22 квітня стратегічної угоди про співпрацю з компанією Aerospace Hongtu, частиною Piesat Information Technology Co. Ltd. Компанія Aerospace Hongtu розробляє угруповання SAR-супутників і нещодавно вивела на орбіту 4 перші супутники на борту РН Long March 2D.

Окрім Gravity-1, Orienspace має більш амбітні плани. Розроблювана компанією ракета-носій Gravity-2 матиме рідинний центральний блок та твердопаливні прискорювачі, що дозволить виводити 15,5 т корисного навантаження на низьку навколоземну орбіту, 10,9 т на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту або 5,8 т на геостаціонарну орбіту. Нещодавно компанія Orienspace протестувала газовий генератор для двигуна Yuanli-85 із тягою 100 т. Компанія планує тестовий запуск Gravity-2 у 2025 році.

РН Gravity-3 матиме центральний блок і аналогічного розміру прискорювачі з обох боків. Вона зможе перевозити 30,6 т на низьку навколоземну орбіту або 8 т на місячну перехідну орбіту, повідомила компанія. Керолоксовий основний ступінь ракети буде багаторазовим. Перший запуск Gravity-3 заплановано на 2027 рік.

Очікується, що в середині року розпочне роботу Центр збирання та інтеграції середніх і великих ракет компанії Orienspace. Згодом він буде здатний виробляти в цілому до 20 середніх і великих ракет на рік. Gravity-1 – одна з кількох комерційних ракет, які планується запустити цього року в Китаї. Комерційні постачальники послуг запуску можуть потенційно додати понад 20 запусків на рік. Вони доповнять плани головного підрядника країни провести понад 60 запусків цього року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України