Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайські апарати місії Tianwen-1 відновили роботу на Марсі

За повідомленням Китайського національного космічного управління від 22 жовтня, марсохід Zhurong і орбітальний зонд Tianwen-1 відновили свою роботу на Марсі через півмісяця знаходження в стані глибокого сну (у «сплячому режимі»).

«Явище сонячної інтерференції закінчилося. Робота вимірювальних приладів і зв’язок між зондом і Землею відновлені. Судячи з даних телеметрії, марсохід Zhurong без проблем пережив сонячний перехід і знаходиться в робочому стані», – йдеться в повідомленні Китайського національного космічного управління.

На початку жовтня Zhurong і орбітальний апарат місії Tianwen-1 призупинили свою роботу на Червоній планеті через сонячну інтерференцію. Явище, при якому два космічних тіла (Марс і Земля) рухаються по обидва боки від Сонця і утворюють з ним пряму лінію. Через посилене електромагнітне випромінювання Сонця зв’язок між технікою на Марсі і на його орбіті та Землею порушується.

Тоді, за даними Китайського національного космічного управління, марсохід і зонд завершили необхідне переналаштування, припинили проводити наукові дослідження і перейшли в «сплячий режим», при якому проводили тільки моніторинг навколишнього середовища.

Відзначається, що фахівці продовжили вести спостереження і вперше отримали дані про перешкоди, що виникають через сонячну інтерференцію. Представники різних країн провели спільний аналіз впливу електромагнітних хвиль при відправці сигналів, які передаються через два транспондери на Землю крізь сонячний вітер.

Марсохід Zhurong здійснив посадку на поверхні планети 15 травня 2021 року, а 22 травня самохідний апарат успішно з’їхав по трапу з посадкової платформи.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України