Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайська ракета-носій нового покоління Long March-8 готується до запуску

21 січня джерела з Китайської академії технологій ракет-носій (China Academy of Launch Vehicle Technology), провідного виробника ракет, повідомили, що Китай планує запустити свою ракету-носій нового покоління Long March-8 Y2 з кінця лютого до початку березня з південного острова Хайнань.

21 січня ракета була доставлена до космодрому Веньчан після тижня транспортування морським транспортом. Ракета пройде остаточну збірку та випробування на місці запуску. Запланована місія Long March-8 стане першим запуском ракети у цьому році.

Двоступенева ракета-носій середньої вантажопідйомності Long March-8 має довжину 50,3 м і злітну масу 356 тонн. Ракета використовує рідке екологічно чисте паливо, та спроможна доставити на сонячно-синхронну орбіту висотою 700 км корисне навантаження вагою до 5 тонн.

Розроблена для запусків як з землі, так і з моря, ракета здійснила свій перший політ 22 грудня 2020 року з прибережного стартового майданчику космодрому Веньчан.

Створення ракети заповнило прогалини у можливостях Китаю із запуску на сонячно-синхронну орбіту і може задовольнити потреби майбутніх місій з частішим запускам КА на низьку і середню орбіти.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України