Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайська компанія Galactic Energy залучила $ 200 млн на розвиток багаторазової системи запуску

24 січня китайська приватна ракетна компанія Galactic Energy оголосила, що у двох раундах фінансування протягом другої половини 2021 року отримала $ 200 млн. Залучені інвестиції будуть спрямовані на розробку середньої багаторазової ракети Pallas-1 та відповідної інфраструктури запуску.

Компанія має намір на початку 2023 року здійснити перший запуск двоступеневої ракети Pallas-1, що працюватиме на керосині та рідкому кисні. Ракета призначена для виведення корисного навантаження масою 5000 кг на низьку навколоземну орбіту або 3000 кг на сонячно-синхронну орбіту висотою до 700 км. Раніше компанія заявляла про можливості виводити 4000 та 2000 кг на вищезазначені орбіти відповідно.

Фінансування здійснювалося як державними, так і приватними інвесторами, серед яких Huaqiang Capital, Oriental Fortune Capital, AVIC Aviation Finance, China Veterans Investment, Anhui Jiangnan Construction Investment Group, Yunding Capital, Zhongtian Fortune Fund та інші.

У грудні 2021 року Galactic Energy здійснила другий успішний запуск своєї невеликої твердопаливної ракети Ceres-1, ставши першою китайською приватною компанією, яка двічі вийшла на орбіту. У серпні 2021 року компанія уклала угоду з компанією InterSpace Explore на запуск у 2022 році демонстраційного супутника Zengzhang-1 на ракеті Ceres-1.

Згідно з заявами компанії Galactic Energy, у 2022 році планується здійснити до 5-6 запусків, починаючи з другої половини року. Компанія також може потенційно проводити морський запуск Ceres-1 з нового Східного космодрому для морських запусків у Хайяні, провінція Шаньдун.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України