14 квітня китайські ЗМІ повідомили про успішне проведення випробування протибалістичної ракети середньої фази (mid-course antiballistic missile, ABM) наземного базування, що стало сьомим публічно оголошеним випробуванням наземної ПРО з 2010 року. Країна опанувала відповідні технології, створюючи надійний засіб стримування ядерної загрози, вважають аналітики.
14 квітня ввечері Китай провів наземне випробування на перехоплення ПРО на середньої фазі польоту в межах своїх кордонів, випробування досягло очікуваних цілей, повідомило Міністерство національної оборони Китаю. Випробування мало оборонний характер і не спрямоване проти жодної країни, йдеться в прес-релізі.
До цього випробування Китай провів шість випробувань наземної ПРО у 2010, 2013, 2014, 2018, 2021 і 2022 роках. Не повідомлялося, на якій фазі польоту було проведено перехоплення у 2014 році, але всі інші п’ять випробувань були проведені на середній фазі польоту ракети.
Лише кілька країн світу проводили подібні випробування.
Сун Чжунпін, китайський військовий експерт і телекоментатор, повідомив, що перехоплення на середній фазі зазвичай застосовується проти міжконтинентальної балістичної ракети, яка може нести ядерні боєголовки.
Середня фаза польоту МБР вважається такою, на якій ракета виходить за межі атмосфери після розгону на початковому етапі на траєкторію ракетним прискорювачем. Потім МБР знову повертається в атмосферу і слідує до своєї цілі на кінцевій фазі польоту.