Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Кенійська компанія SayariLabs запустила свій супутник ДЗЗ Taifa-1

15 квітня кенійська компанія SayariLabs у співпраці з Кенійським космічним агентством і болгарською компанією Endurosat запустили перший кенійський супутник спостереження Землі формату 3U, Taifa-1, на борту ракети Falcon-9 компанії SpaceX з космічного стартового комплексу 4E (SLC-4E) бази космічних сил Ванденберг (США).

Супутник був розроблений дев’ятьма кенійськими інженерами компанії SayariLabs у співпраці з болгарською аерокосмічною компанією Endurosat AD. Його проєктування та будівництво обійшлося у $ 385 000. Міні-супутник був розроблений таким чином, щоб скоротити час розробки та витрати на запуск, а також полегшити вихід у космос країн, що розвиваються, які не мають потужності для великих супутників.

Запуск супутника Taifa-1 став першим кроком до розробки угруповання малих супутників ДЗЗ для Кенії. Очікується, що це сприятиме зростанню космічної економіки Кенії шляхом покращення можливостей розвитку супутників, аналізу даних ДЗЗ, їх обробки та застосування. Крім того, очікується, що місія надасть точні та своєчасні дані спостереження Землі зацікавленим сторонам у різних секторах для прийняття стратегічних рішень. Наприклад, дані будуть підтримувати сільське господарство, управління природними ресурсами та спостереження за навколишнім середовищем. Крім того, запуск супутника демонструє прогрес Кенії в розвитку можливостей виробництва супутників для соціально-економічних вигід.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України