Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китай розпочав будівництво нового радіотелескопу для забезпечення місій у навколомісячному та глибокому космосі

17 вересня китайські ЗМІ повідомили, що 15 вересня у Китаї було розпочато будівництво радіотелескопу з 40-метровою апертурою для технічної підтримки майбутніх місій у навколомісячному просторі та глибокому космосі. Радіотелескоп будується у Шигадзе (Shigatse), південно-західному автономному районі Сізан (Xizang) на південному заході Китаю.

Телескоп, розроблений Шанхайською астрономічною обсерваторією (SHAO) Китайської академії наук, буде додано до китайської мережі інтерферометрії з наддовгою базою (very-long-baseline interferometry, VLBI)

VLBI — це технологія, яка вимірює різницю в часі між надходженням сигналу на кілька земних антен, таким чином імітуючи віртуальний телескоп із розміром, що дорівнює максимальній відстані між телескопами.

Діюча китайська мережа VLBI включає чотири обсерваторії, розташовані в Пекіні, Шанхаї, Урумчі в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі на північному заході Китаю та Куньміні в провінції Юньнань на південному заході Китаю.

Включення телескопа Шигадзе, а також ще одного, який буде побудований на північному сході Китаю, має посилити можливості спостереження мережі. Мережа зможе виконувати точні вимірювання для двох космічних кораблів одночасно, сказав Шень Чжіцян, директор SHAO.

Телескоп, що будується, є повністю рухомим, високоточним багатоцільовим радіотелескопом. Станція Шигадзе розташована на висоті близько 4 100 м.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України