Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Екс-командувач Космічних сил США попереджає, що співпраця Пхеньяна і Москви може «збільшити» космічний потенціал Північної Кореї

Колишній командувач Космічних сил США, на даний час член правління та стратегічний радник компанії Axiom Space, Джон У. Реймонд в інтерв’ю південнокорейському агентству Yonhap 14 вересня попередив, що можлива співпраця між Північною Кореєю та росією може надати Пхеньяну «більший» космічний потенціал, оскільки зростає занепокоєність щодо зусиль двох країн налагодити тісніші зв’язки.

Зазначене інтерв’ю відбулося через день після зустрічі лідера Північної Кореї Кім Чен Ина і президента росії путіна на космодромі «Східний».

На космодромі путін заявив, що Москва допоможе Пхеньяну побудувати супутники, оскільки Північна Корея намагається збільшити свій космічний потенціал, запланувавши запуск військового розвідувального супутника на жовтень після двох невдалих спроб цього року.

«Співпраця з росією потенційно може надати Північній Кореї більше можливостей у космічній сфері», — відповів Реймонд на запитання про те, до чого може призвести можлива співпраця.

Пхеньян зробив дві невдалі спроби запустити свій розвідувальний супутник Malligyong-1 за допомогою ракети Chollima-1 у травні та серпні.

Обіцяна допомога з боку росії, ймовірно, має забезпечити просування Пхеньяну у цих зусиллях. Але генерал (у відставці) Реймонд сказав, що він «не надто стурбований» північнокорейськими супутниками. Проте він висловив стурбованість триваючими запусками балістичних ракет Пхеньяном.

«Вони, очевидно, проводять випробування балістичних ракет, що викликає занепокоєння», – сказав він. «Ми здебільшого зосереджуємося на тому, щоб виявляти запуски ракет і попереджати союзні країни про ці запуски», — сказав він.

Північна Корея продовжує розвивати свою ракетну програму, незважаючи на резолюції Ради безпеки ООН, які забороняють країні будь-які запуски з використанням балістичних технологій.

Цього року Північна Корея двічі випробувала твердопаливну міжконтинентальну балістичну ракету Hwasong-18, яка може досягти материкової частини США.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України