12 липня у ході 9-го китайського комерційного аерокосмічного форуму в Ухані представник Китайського агентства пілотованої космонавтики (CMSA) розповів деякі деталі плану висадки тайконавтів на Місяць до 2030 року для проведення наукових досліджень.
Планується запустити дві ракети-носії, які доставлять на орбіту Місяця пілотований космічний корабель та посадковий модуль. На місячній орбіті пілотований корабель і місячний посадковий модуль зістикуються один з одним, після чого тайконавти перейдуть у посадковий модуль.
Місячний посадковий модуль спуститься і приземлиться у заданій області на місячній поверхні, після чого тайконавти виконуватимуть наукові завдання та збиратимуть зразки.
Після виконання запланованих завдань тайконавти повернуться на посадковий модуль, який підніме їх на місячну орбіту для стикування з космічним кораблем.
На останньому етапі космічний корабель доставить тайконавтів на Землю з місячними зразками.
Китайські дослідники працюють над розробкою РН Long March-10, пілотованого космічного корабля нового покоління, місячного посадкового модуля, місячного скафандра, пілотованого місяцехода та іншого обладнання, розповів Чжан Хайлянь (Zhang Hailian), заступник головного конструктора CMSA, під час форуму космічної галузі в Ухані.
Нова ракета-носій матиме три з половиною ступені вантажопідйомністю близько 27 тонн на місячну орбіту, а корпус ракети матиме діаметр 5 м.
Пілотований космічний корабель нового покоління складається з трьох частин: рятувальної секції, капсули для повернення та службової капсули, він матиме модульну конструкцію, яка може задовольнити потреби як навколоземних місій, так і дослідних місій у глибокому космосі.
Посадковий місяцехід складатиметься з двох частин – посадкової та рухової, важитиме 200 кг і зможе перевозити по поверхні Місяця одночасно двох тайконавтів.
Скафандр, що розробляється для висадки на Місяць, з одноразовим робочим часом не менше 8 годин, матиме кращу мобільність, щоб забезпечити тайконавтам можливість ходити, присідати, керувати місяцеходом і обладнанням.
Китай також планує будівництво місячної науково-дослідної станції для проведення систематичних та довгострокових досліджень Місяця.