Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Двигун японської РН Epsilon S вибухнув під час випробувань

За повідомленнями ЗМІ, 14 липня під час випробувань вибухнув двигун другого ступеня японської РН Epsilon S, яку розробляє Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA).

За даними JAXA, внаслідок вибуху у випробувальному центрі Носіро у префектурі Акіта ніхто не постраждав. Інцидент стався приблизно за хвилину після початку випробувань, і на місце події було спрямовано пожежні розрахунки.

З 2013 року JAXA провело п’ять успішних запусків ракети Epsilon, розробленої спільно з авіабудівною корпорацією IHI, та один невдалий у 2022 році, коли ракета відхилилася від наміченої траєкторії і було дано команду на самознищення. Epsilon – це твердопаливна триступенева ракета довжиною 26 м, діаметром 2,5 м та вантажопідйомністю від 590 до 700 кг.

Epsilon S є новою модифікацією ракети, оснащеною вдосконаленим обтічником, і передбачається, що вона замінить попередню версію Epsilon. Невдача РН Epsilon-6 у 2022 році призвела до того, що агентство відклало запуск Epsilon S з 2023 фінансового року на 2024 фінансовий рік, оскільки ця ракета використовує такий самий паливний бак, що й Epsilon-6.

Останнім часом космічна програма Японії зазнала низку невдач, у тому числі відмову ракети середньої вантажопідйомності Н3 під час її дебютного запуску у березні, коли двигун другого ступеня не запустився, як планувалося. Ще один запуск було перервано місяцем раніше.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України