Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічний літак Dream Chaser компанії Sierra Space наближається до першого польоту на МКС

Космічний літак Dream Chaser компанії Sierra Space наближається до свого першого запуску.

Невеликий космічний човник Dream Chaser програв пропозиціям компаній SpaceX і Boeing у програмі пілотованих польотів NASA, але був обраний для комерційних вантажних місій з доставки вантажів на МКС. Сервісний модуль Shooting Star компанії Dream Chaser може поставити на МКС 5 500 кг герметичних і негерметичних вантажів.

Планується, що Dream Chaser буде запущено у перший політ на ракеті Atlas V компанії United Launch Alliance, коли на МКС буде екіпаж Crew-7, і двоє астронавтів цього екіпажу, Жасмін Могбелі (Jasmin Moghbeli) з NASA та Сатоші Фурукава (Satoshi Furukawa) з Японського космічного агентства (JAXA), нещодавно пройшли офіційне тренування з ознайомлення з першим у світі комерційним космічним літаком.

Під час проведеного Sierra Space тренування астронавти Могбелі та Фурукава навчилися правильно встановлювати/витягувати вантаж із Dream Chaser, використовуючи процедури та робочі інструменти, що будуть використані на орбіті.

23 травня JAXA та NASA офіційно об’явили про призначення Фурукави до складу Crew-7. Очікується, що Фурукава, Могбелі, Андреас Могенсен з ЄКА та ще не названий російський космонавт, стартують у середині серпня та пробудуть на МКС 6 місяців. Під час їхнього перебування на МКС Dream Chaser здійснить свій перший рейс, щоб доставити вантаж на МКС у рамках контракту NASA Commercial Resupply Services-2 (CRS-2).

Дата запуску Dream Chaser у цьому вікні ще не була оголошена. Sierra Space назвала цю місію “Tenacity” («Наполегливість»).

Sierra Space — це приватна космічна компанія, створена у 2021 році, і вона покладає багато сподівань на Dream Chaser, не лише як вантажний космічний корабель без екіпажу, але й для пілотованих польотів, як спочатку і планувалося. Компанії Sierra Space і Blue Origin очолюють консорціум, до складу якої входять Boeing, Redwire Space, Genesis Engineering і Університет штату Арізона, у розробці комерційної космічної станції Orbital Reef, яка використовуватиме літак Dream Chaser для транспортування екіпажів та вантажів. Станція Orbital Reef також використовуватиме систему життєзабезпечення LIFE компанії Sierra Space.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України