Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США визначать додаткові деталі створення «комерційного космічного резерву»

Космічні сили США просуваються вперед із планами створення «комерційного космічного резерву» для забезпечення доступу американських військових до комерційних супутникових послуг під час конфліктів.

У запиті на інформацію (request for information, RFI), опублікованому 24 липня, Командування космічних систем просить контрагентів подати свої коментарі до 11 серпня щодо програми «Комерційне збільшення космічного резерву» (Commercial Augmentation Space Reserve, CASR).

CASR – це ініціатива з укладення угод з компаніями, щоб забезпечити пріоритетне надання послуг, таких як супутниковий зв’язок та дистанційне зондування, для використання урядом США в умовах надзвичайних ситуацій в інтересах національної безпеки.

Початкова концепція CASR передбачає створення його за зразком урядової програми «Цивільний резервний повітряний флот» (Civil Reserve Air Fleet, CRAF), в рамках якої уряд у кризові моменти залучає комерційні авіакомпанії виконувати транспортні місії.

Комерційні компанії, які бажають стати частиною CASR, укладатимуть добровільні попередньо обумовлені договірні відносини.

Космічні сили та Космічне командування США «розроблять мінімальні вимоги до компаній CASR у мирний час і мінімальні зобов’язання щодо можливостей», – йдеться у повідомленні про RFI.

Питання, яке необхідно вирішити, полягає в тому, як іноземні компанії, що базуються на території США, братимуть участь у CASR.

Американські військові, як зазначено в RFI, «отримують значну частину підтримки комерційного супутникового зв’язку від американських дочірніх компаній закордонних материнських корпорацій».

Це створює ризик того, що ці послуги можуть бути недоступні під час конфлікту, якщо іноземні материнські корпорації припинять підтримку через тиск з боку уряду чи примус противника, йдеться у повідомленні про RFI. «Ризики мають бути оцінені та знижені, наскільки це практично можливо».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України