Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США створили тимчасовий розвідувальний підрозділ

Космічні сили США створили групу аналізу розвідувальних даних у складі Національного центру повітряної та космічної розвідки на базі ВПС Райт Паттерсон, штат Огайо. Новий підрозділ під назвою «Розвідувальна діяльність космічних сил» (Space Force Intelligence Activity, SFIA) є проміжним кроком перед тим, як Космічні сили створять окремий Національний центр космічної розвідки.

Згідно з меморандумом, підписаним 24 вересня генерал-майором Лією Лаудербек (Leah Lauderback), директором з розвідки Космічних сил (Space Force director of intelligence, surveillance and reconnaissance), та генерал-лейтенантом Мері О’Браєн (Mary O’Brien), заступником начальника штабу ВПС США з питань розвідки та операцій з кіберефектів (Air Force deputy chief of staff for intelligence, surveillance, reconnaissance and cyber effects operations), SFIA є «тимчасовою оперативною структурою для сприяння процесу створення Національного центру космічної розвідки».

Новий підрозділ буде укомплектований командами аналітиків з питань космічної діяльності та протидії космічним загрозам, які в даний час знаходяться у веденні Національного центру повітряної і космічної розвідки (National Air and Space Intelligence Center, NASIC) і в кінцевому результаті увійдуть до складу нового космічного центру.

Космічні сили поки що не мають коштів на будівництво Національного центру космічної розвідки. Адміністрація Джо Байдена готова у 2022 році виділити на потреби нового розвідувального центру  $ 20 млн, проте його фінансування ще не затверджено Конгресом.

Деякі законодавці, такі як член палати представників Майк Тернер (штат Огайо), висловили занепокоєння щодо створення Космічними силами окремої організації, яка б дублювала роботу NASIC. Керівництво Космічних сил стверджує, що важливо мати розвідувальну організацію, чітко зосереджену на аналізі космічних загроз. За даними експертів, протягом багатьох років всередині NASIC існує внутрішня конкуренція за ресурси між повітряною та космічною розвідкою.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України