Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США провели перші навчання RED SKIES, підвищуючи готовність до орбітальної війни

Перші навчання RED SKIES («Червоне небо»), проведені з 11 по 15 грудня, стали значним досягненням Космічних сил США (USSF) та ознаменували нову еру в космічних операціях та боєздатності. Ці навчання підкреслюють відданість USSF розвитку надійних можливостей у сфері орбітальної війни (Orbital Warfare, OW), яка стає дедалі важливішим аспектом національної безпеки.

У навчаннях RED SKIES, організованих Командуванням космічної підготовки та готовності (Space Training and Readiness Command,Ю STARCOM), ключову роль відігравала 392-а ескадрилья бойової підготовки (Combat Training Squadron, CTS). Метою навчань RED SKIES було підвищення тактичних можливостей та навичок вартових [так називають військовослужбовців USSF] Командування космічних операцій (Space Operations Command, SpOC), необхідних для реагування на потенційні атаки супротивника на супутникові системи США. Ця співпраця між підрозділами Космічних сил має вирішальне значення, оскільки USSF продовжують розвиватися та затверджувати свою позицію як окремого виду Збройних сил США, що займається космічною війною та операціями.

Бригадний генерал Тодд Мур, заступник командувача STARCOM, наголосив на важливості навчань, заявивши: «Ці «перші» навчання стануть основою партнерства SpOC та STARCOM, щоб гарантувати досягнення справжніх цілей та завдань підвищення кваліфікації». Він також підкреслив ітеративний характер такої підготовки, вказуючи на те, що в майбутньому в таких навчаннях зможуть взяти участь більше підрозділів Delta SpOC.

Від самого початку для RED SKIES було обрано форму симуляційних навчань, стратегічного кроку, що відповідає прагненню військових надавати перевагу реалістичним, але безпечним методам навчання. Підполковник Скотт Накатані, командир 392-ї CTS, не розкриваючи деталей, розповів про новаторський характер навчань та їх заплановану еволюцію. Він зазначив, що «RED SKIES відкриває нові можливості для Космічних сил США… Ми створюємо досвід орбітальної війни в симуляції з прицілом на перехід RED SKIES до навчань на орбіті».

Перші навчання RED SKIES були зосереджені на тактичному командуванні та контролі кількох супутників, при цьому вартові як їхні оператори у змодельованому середовищі протистояли агресорам задля досягнення багаторівневих космічних ефектів. Це дало безцінну інформацію для підвищення реалістичності моделювання орбітальної війни та вдосконалення комплексних процесів планування операцій.

Капітан ДеШона Мур, головна планувальниця навчань 392-ї CTS, високо оцінила успіх навчань. Вона відзначила важливе значення інтеграції зусиль між кількома підрозділами Delta для вирішення складних проблем на орбіті. Уроки, отримані в ході цих навчань, будуть використані для удосконалення майбутніх ітерацій RED SKIES і будуть поширені в рамках навчань USSF.

Навчання RED SKIES також відповідають ширшому стратегічному баченню ролі USSF, викладеному командувачем Космічних сил США генералом Ченсом Зальцманом. У своїй записці №14 генерал Ченс Зальцман наголосив на ролі USSF як окремого виду ЗС США, відмінного від простого «агентства бойової підтримки», потенційні обов’язки якого поширюються на контроль космічного простору за допомогою сили, якщо це необхідно.

Бригадний генерал Тодд Мур додав: «Конкуренція та бойові дії у космосі є чимось новим, а нинішні космічні можливості вразливі. Ми повинні бути екіпіровані та готові до будь-якого конфлікту в космосі, з космосу чи через нього». Ця заява підкреслює зростаючу важливість космосу в національній обороні та гостру необхідність проведення навчань, подібних до RED SKIES, для підготовки USSF до будь-яких майбутніх непередбачених обставин.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України