6 липня на форумі, організованому Інститутом аерокосмічних досліджень Мітчелла, заступник командувача Космічного командування США генерал-лейтенант Джон Шоу (Lt. Gen. John Shaw) вчергове заявив, що для виконання завдань Космічним силам США необхідні супутники, здатні активно маневрувати на орбіті, оскільки на даний час вони обмежені нинішньою практикою зведення до мінімуму маневрів через страх виснаження палива.
Він конкретно згадав про військові супутники, відомі як GSSAP («Програма космічної ситуаційної обізнаності на геостаціонарній орбіті»), які використовуються для моніторингу геостаціонарного поясу, де Пентагон розгортає свої найцінніші космічні активи.
Супутники GSSAP були побудовані, щоб служити десятиліттями, але мають обмежений запас палива, і маневри повинні бути ретельно сплановані, щоб мінімізувати споживання палива.
Останніми місяцями генерал Дж. Шоу піднімав це питання під час кількох публічних виступів. На форумі в Інституті Мітчелла він знову наполягав на тому, що нинішній підхід до розгортання супутників на визначених орбітах і мінімізації маневрів не працює в епоху конкуренції великих держав. Він сказав, що Космічне командування виступає за новий підхід, який він назвав «динамічними космічними операціями», на відміну від поточної практики мінімізації маневрів через побоювання виснаження палива для супутника.
«Це може стати найбільш фундаментальною доктринальною зміною, яку ми, ймовірно, побачимо в найближчі чотири-п’ять років», – сказав він.
Можливо, не всі супутники повинні бути високоманевреними, сказав Шоу. Але платформи спостереження та розвідки мають бути більш мобільними, щоб краще контролювати дії противників.
Серед варіантів, які розглядаються, є будівництво супутників із заправними портами, щоб вони могли скористатися комерційними послугами заправки.
Інше можливе рішення полягає в тому, щоб покладатися на недорогі малі супутники, які замінятимуться частіше.