Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США підтримують розвиток комерційних систем видалення космічного сміття

Генерал-майор Деанна Берт, заступник командувача Космічних операцій Космічних сил США, 15 вересня у ході конференції AMOS розповіла аудиторії експертів з управління космічним рухом, що видалення сміття має важливе значення для вирішення проблеми зростаючої кількості об’єктів на низькій навколоземній орбіті, що становлять загрозу для діяльності урядових та комерційних супутників.

Д.Берт висловила пропозицію, що вирішення проблеми орбітального сміття має бути покладено на приватні компанії, оскільки зусилля уряду викликають думку, що ці технології можуть бути використані у якості зброї для вимкнення активних супутників.

Компанія або консорціум компаній, які займуться проблемою видалення орбітальних уламків, були б «дуже цінними», – підсумувала вона. «Це тема для дискусії на міжнародній арені. Я думаю, що це буде вирішено протягом наступних кількох років, але ми точно хочемо побачити більше цієї технології».

Видалення сміття вписується у ширшу картину управління космічним рухом.

Д.Берт підтримала передачу функції управління цивільним космічним рухом від МО США Міністерству торгівлі. Передача цих обов’язків Міністерству торгівлі дозволить розділити цивільні та військові ролі, дозволивши Космічному командуванню зосередитися на «обізнаності про бойовий простір», включаючи ведення війни, яка поширилася на космос.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України