Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічне узбережжя Флориди готується до різкого збільшення активності запусків

З мису Канаверал (Флорида, США) у 2021 році відбувся 31 орбітальний запуск, що стало новим рекордом. Бригадний генерал Космічних сил США Стівен Парді (Stephen Purdy), командир підрозділу з космічних запусків Delta 45, очікує, що у 2022 році темпи запуску на ракетному полігоні Eastern Range значно зростуть і в календарі буде зазначено до 66 орбітальних запусків. Здебільшого цю активність забезпечуватиме компанія SpaceX.

До особливих пусків генерал відніс операції з експлуатації таких ракет як: Space Launch System (SLS) NASA, Vulcan Centaur компанії ULA, New Glenn компанії Blue Origin та Starship компанії SpaceX.

За словами генерала, військові розглядають невдалий пуск компанії Astra Space як корисний досвід, оскільки у цієї компанії розгортання відповідної наземної інфраструктури зайняло не більше шести місяців. Зміни у правилах Федеральної авіаційної адміністрації США (FAA) призвели до спрощення робіт на 39-му, 40-му та 41-му пускових майданчиках. Зокрема, тепер пуски з них не вимагають при запусках усунення практично всього персоналу.

Генерал повністю підтримує ідею існування «чистих майданчиків», які дозволяють операторам малих ракет-носіїв привозити свою наземну космічну інфраструктуру, здійснювати запуск, а потім вивозити устаткування назад.

Оскільки раніше проведений генеральним інспектором Міністерства оборони США аудит показав, що багато наземних телекомунікаційних систем космодрому вже застаріли, Стівен Парді зазначив, що військові готові надавати місця та інтерфейси для підключення того обладнання, яке привезуть комерційні компанії. Він сказав, що полігон робить кроки щодо збільшення потужностей для забезпечення цих додаткових запусків.

Довідково: Eastern Range – американський ракетний полігон, на території якого розташовані стартові комплекси Станції Космічних сил на мисі Канаверал (Cape Canaveral Space Force Station) та Космічного центру Кеннеді (Kennedy Space Center), діяльністю якого керує NASA.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України