Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанії Terran Orbital і ISI готуються до запуску супутника спостереження Землі RUNNER-1

8 червня компанія Terran Orbital, світовий лідер із супутникових рішень, які в основному обслуговують аерокосмічну та оборонну промисловість, оголосила про завершальну підготовку до запуску супутника RUNNER-1. Супутник буде запущений на борту ракети Falcon 9 компанії SpaceX у рамках спільної місії Transporter-8, запланованої на 12 червня зі стартового комплексу SLC-4E бази Космічних сил Ванденберг у Каліфорнії, США.

RUNNER-1, розроблений спільно Terran Orbital і ImageSat International Ltd. (ISI), найбільшою ізраїльською космічною компанією та світовим лідером у розробці космічних розвідувальних рішень, є багатоцільовим супутником дистанційного зондування, що здатний створювати багатоспектральне зображення з субметровою роздільною здатністю та кольорове відео.

Планується, що супутник приєднається до угруповання супутників ISI та буде надавати послуги уряду Чилі в рамках контракту, укладеного з ISI на розвиток національної космічної програми країни.

Супутник RUNNER-1 базується на передовій платформі авіоніки Terran Orbital та унікальній електрооптичній системі, розробленій ISI. Разом із наземною системою управління та розширеними можливостями штучного інтелекту система RUNNER-1 забезпечуватиме ефективне збирання та аналіз інформації для швидкого реагування на різні сценарії, включаючи моніторинг інфраструктури, стихійні лиха, події безпеки, зміну клімату тощо.

RUNNER-1 також обслуговуватиме чилійський уряд у його національній космічній програмі, здійснення якої було доручено компанії ISI після широкого міжнародного тендеру. Супутник під місцевою назвою FASat Delta є ключовим компонентом чилійської національної космічної програми.

Національна космічна програма Чилі («Sistema Nacional Espacial») – це цілісна програма побудови майбутньої космічної екосистеми, призначеної для створення суспільної цінності, соціального розвитку та збільшення багатства країни, у рамках якої компанія ISI забезпечить розгалужену національну інфраструктуру, включаючи системи управління геолокаційними даними, розвиток, науку, освіту, попередні можливості для штучного інтелекту та передові рішення у галузі космічної техніки.

«Terran Orbital із захопленням повідомляє про майбутній запуск RUNNER-1, – сказав співзасновник, голова та головний виконавчий директор Terran Orbital Марк Белл (Marc Bell). – Можливості швидкого реагування RUNNER-1 змінять світ. Співпраця з ISI та Чилійською космічною програмою над розробкою цього революційного супутника була справжньою радістю. Ми з нетерпінням чекаємо на продовження співпраці з ISI та Чилійською космічною програмою в майбутньому».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України