Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанії-стартапи Astra і Firefly об’єднають зусилля, щоб створити ракетний двигун після невдалих випробувальних пусків

21 вересня видання The Verge повідомило, що ракетні стартапи Astra Space та Firefly Aerospace уклали угоду вартістю $ 30 млн на спільне створення ракетного двигуна.

28 серпня компанія Astra Space провела тестовий запуск своєї ракети-носія Rocket 3.3. Відразу після старту з космодрому на острові Кадьяк (Аляска) один із п’яти двигунів ракети відключився, в результаті чого ракета повільно відірвалась від стартового майданчика, перш ніж відновити траєкторію польоту. Приблизно через дві хвилини і тридцять секунд польоту була надана команда на виключення двигунів та припинення польоту. Ракета досягла висоти приблизно 50 км, після чого упала в океан. Ракета мала вивести на орбіту корисне навантаження в інтересах Космічних сил США.

3 вересня ракета Alpha компанії Firefly Aerospace стартувала з бази Космічних сил США «Ванденберг». Приблизно через дві з половиною хвилини після зльоту ракета вибухнула. «Під час польоту відбулась аномалія у першій ступені ракети, яка призвела до її втрати», – повідомила компанія.

Тепер два стартапи об’єднують зусилля, імовірно, щоб разом створити ракетний двигун. Astra підписала угоду вартістю близько $ 30 млн на виробництво ракетних двигунів Reaver компанії Firefly, повідомляє видання The Verge.

Згідно The Verge, Firefly має надіслати до 50 своїх двигунів Reaver на ракетний завод Astra, куди на початку цього року вже був доставлений зразок двигуна для перевірки та вивчення.

Жодна з компаній не відповіла на запити щодо деталей угоди. Генеральний директор Astra Кріс Кемп сказав, що Astra не купує двигуни Firefly, а набуває її інтелектуальну власність для власного виробництва цих двигунів, що відповідає стратегії Astra щодо володіння кожною ланкою виробництва своїх ракет.

Довідково: 6 серпня компанія Firefly Aerospace оголосила про запуск нового напрямку свого бізнесу – постачання ракетних двигунів та інших компонентів для космічних польотів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України