Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Підводний човен ВМС США Wyoming успішно здійснив випробувальні пуски ракет Trident II

17 вересня ВМС США провели запланований випробувальний пуск двох ракет без бойових частин Trident II (D5LE) з підводного човна атомного – ракетної бази (ПЧАРБ) Wyoming (SSBN-742) класу Ohio. Пуск здійснено зі Східного полігону біля узбережжя мису Канаверал, Флорида. Цей запуск став 184 успішним випробуванням ракети, яка відрізняється високою точністю і надійністю. Випробування було проведено у рамках операції DASO-31, мета якої – оцінити та продемонструвати готовність Системи стратегічної зброї (SWS) та екіпажу ПЧАРБ до оперативного розгортання після капітального ремонту підводного човна.

У лютому 2020 року ПЧАРБ Maine (SSBN-741) успішно виконав пуск за програмою DASO у лютому 2020 року біля узбережжя Сан-Дієго, Каліфорнія.

Останні попередні пуски ракет ВМС США були проведені у лютому 2021 року, тоді було здійснено пуски серії з чотирьох ракет Trident II (D5LE) біля узбережжя Флориди.

Ракети Trident II (D5) нещодавно пройшли програму продовження терміну служби для усунення потенційних наслідків старіння. На даний час у ВМС використовуються ракети з подовженим терміном служби – Trident II (D5LE).

Довідково: UGM-133A Trident II (D5) – американська триступенева балістична ракета, що запускається з атомних підводних човнів. Прийнята на озброєння ВМС США у 1990 році; ВМФ Великобританії – у 1995 році. Максимальна дальність пуску 11 300 км. Має головну частину, що розділяється, з блоками індивідуального наведення, оснащеними термоядерними зарядами потужністю 475 і 100 кілотонн. Завдяки високій точності ракета здатна ефективно вражати малорозмірні високозахищені цілі – поглиблені бункери і шахтні пускові установки МБР.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України