Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанії Orbit Fab і ClearSpace будуть розробляти послугу дозаправки КА у космосі

24 січня американський стартап Orbit Fab, який розробляє системи дозаправки на орбіті, та швейцарська компанія ClearSpace, що спеціалізується на космічному обслуговуванні, оголосили про багатогранне партнерство.

Спочатку компанії працюватимуть разом, щоб поєднати [орбітальний] паливний склад Orbit Fab із космічним апаратом ClearSpace.

«Клієнти зможуть купувати паливо в Orbit Fab і доставляти його [до своїх космічних апаратів на орбіті] за допомогою наших партнерів, таких як ClearSpace», – сказав Даніель Фабер, засновник і генеральний директор Orbit Fab.

У довгостроковій перспективі керівники Orbit Fab і ClearSpace бачать додаткові можливості для спільної роботи щодо надання послуг з подовження строку експлуатації КА місії, транспортування та інших мобільних і логістичних послуг.

«Наша початкова мета – об’єднати обладнання Orbit Fab і ClearSpace, протестувати його та вивести цю платформу на орбіту протягом наступних двох років», – сказав Даніель Фабер.

Orbit Fab не виключає можливості будівництва власних паливних шаттлів. Компанія використовує «спільний і відкритий підхід до створення паливних шаттлів, систем і рішень для палива та дозаправки, щоб задовольнити вимоги жвавої космічної економіки», – сказав Даніель Фабер.

Після роботи з ClearSpace над місією з активного видалення сміття (active debris removal, ADR), фінансованою Великою Британією, керівники Orbit Fab і ClearSpace зрозуміли, що компанії можуть швидко створити сервіс із дозаправки, який «використовує те, що робить ClearSpace, і означає, що Orbit Fab може рухатися швидше», – сказав Даніель Фабер.

Партнерство з Orbit Fab розширює географічну присутність ClearSpace. Заснована в Швейцарії, компанія ClearSpace здійснює діяльність у Великій Британії та США.

«Ми перебуваємо в дуже взаємодоповнюючих ситуаціях, коли Orbit Fab має свої основи тут, у США, а ClearSpace має свої основи в Європі та Великій Британії, – сказав Тім Маклей, директор зі стратегії ClearSpace і генеральний менеджер у США. – Крім того, ми бачимо, що Orbit Fab знаходиться на суміжному ринку та розробляє набір послуг, що дуже доповнює наш».

Компанія Orbit Fab спеціалізується на транспортуванні палива. Розроблені компанією, заправний клапан RAFTI (Rapidly Attachable Fluid Transfer Interface) і роботизовані стикувальні пристрої GRIP інтегруються на космічні апарати партнерів. Orbit Fab виграла контракт на постачання гідразину для космічного апарата Tetra-5 Космічних сил США.

Компанія ClearSpace розробила систему технічного зору, а також можливості проведення операцій зближення та стикування (rendezvous and proximity operation, RPO). ClearSpace виграла контракт Європейського космічного агентства (ESA) на зведення з орбіти адаптера корисного навантаження Vespa. Відповідно до контракту з Космічним агентством Великої Британії (UKSA), ClearSpace розробляє місію для захоплення двох неактивних британських супутників. Супутник ClearSpace для британської місії ADR буде обладнаний заправним клапаном RAFTI компанії Orbit Fab.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України