Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Blue Origin отримує фінансування від Космічних сил США для «інтеграційних досліджень» розроблюваної ракети-носія New Glenn

Відповідно до контракту на $ 18 млн, Космічні сили США оцінять конструкцію і технічні можливості New Glenn для запуску корисних навантажень в інтересах національної безпеки.

Blue Origin, аерокосмічна компанія, заснована Джеффом Безосом, уклала контракт з Космічними силами США на інтеграційні дослідження розроблюваної ракети-носія New Glenn. Нова угода знаменує собою значний крок у потенційній участі Blue Origin у програмі National Security Space Launch (NSSL) Phase 3, яка передбачає багатомільярдні закупівлі послуг із запуску супутників національної безпеки.

Космічні сили виділили Blue Origin майже $ 18 млн на проведення попередніх досліджень з інтеграції в рамках програми National Security Space Launch Phase 3 Lane 2 для оцінки траєкторії польоту ракети-носія та проєктування місії з метою визначення сумісності між ракетами-носіями та космічними апаратами для запланованих місій на 2025 та 2026 фінансові роки.

Закупівля NSSL Phase 3 поділяється на дві частини: Lane 1 охоплює місії з меншим ризиком на нижчих орбітах, тоді як Lane 2 зосереджена на складних місіях на більш високі орбіти, що вимагають сертифікованих ракет-носіїв і повного забезпечення місії. Саме в останньому випадку Blue Origin зі своєю важкою ракетою New Glenn може кинути виклик діючим компаніям SpaceX і United Launch Alliance.

Заявки на NSSL Phase 3 були подані в грудні. Очікується, що контракти на послуги запуску будуть укладені пізніше цього року для місій, які будуть виконуватися з кінця 2025 року і далі до 2029 року.

Щоб виграти контракт за Lane 2, учасники тендеру повинні «мати надійний план отримання сертифікації до 1 жовтня 2026 року», заявили в Космічних силах. З 58 місій, запланованих для Lane 2, сім місій, з яких п’ять запусків супутників GPS на середню навколоземну орбіту та два запуски напряму на геостаціонарну орбіту, виділяються для третього постачальника.

Дослідження мають бути завершені через 18 місяців

18 грудня Космічні сили США уклали з Blue Origin контракт на інтеграційні дослідження на суму $ 935 000, а 23 січня оголосили про зміну контракту на додаткові $ 17 млн. Зміна передбачає завершення досліджень до вересня 2025 року.

Уряд спеціально оцінить можливості та готовність New Glenn відповідати вимогам семи місій, які Космічні сили планують виділити для третього постачальника у Lane 2. Це включає оцінку сумісності наземних систем, інтерфейсів корисного навантаження та графіків місій. Хоча це не є гарантією того, що New Glenn буде вчасно сертифіковано для участі в NSSL Phase 3, це позитивний розвиток для Blue Origin, що демонструє зацікавленість Космічних сил у можливостях New Glenn.

У контрактних документах Космічних сил йдеться, що їм необхідно якомога швидше розпочати ці ранні інтеграційні дослідження через потенційний вплив на розробку корисного навантаження. Сім корисних навантажень, які будуть виділені для New Glenn, потрібно налаштувати для запуску на цій ракеті. І у випадку, якщо New Glenn не буде готова, корисні навантаження доведеться перепризначити SpaceX або ULA і потрібно буде відповідним чином модифікувати.

Очікується, що два з семи корисних навантажень – USSF-234 і NGP-1 – будуть передані в 2025 і 2026 фінансових роках, тому перші інтеграційні дослідження повинні бути завершені якнайшвидше, щоб «запобігти затримці в розробці цих космічних апаратів. Інша місія, USSF-149, «вимагає додаткового дослідження, але може виконуватися одночасно з ранніми інтеграційними дослідженнями».

РН New Glenn, яка все ще перебуває на стадії розробки, є великою багаторазовою ракетою з характеристиками, які відповідають вимогам місій Lane 2. Однак шлях до того, щоб стати сертифікованим постачальником NSSL, складний і вимагає виконання принаймні двох успішних орбітальних місій.

Компанія Blue Origin заявила, що перший політ New Glenn відбудеться цього року. Минулого тижня компанія оголосила, що вона вперше з’єднала два ступені ракети на своєму складальному підприємстві на станції Космічних сил на мисі Канаверал у Флориді.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України