20 грудня компанії Honeywell, SES і Hughes успішно продемонстрували багатомережеве, багатоорбітальне високошвидкісне повітряне комунікаційне з’єднання для військових замовників. За оцінкою представників компаній, продемонстрований технологічний прорив дозволить уряду та військовому персоналу здійснювати зв’язок між землею та повітрям ефективніше та безпечніше, ніж будь-коли. Технологічне рішення Honeywell JetWave MCX для широкосмугового супутникового зв’язку (SATCOM) з використанням модему серії HM від Hughes Network Systems LLC (Hughes) було поєднане з мережею середньоорбітальних супутників SES із високою пропускною здатністю та низькою затримкою та кількома геостаціонарними супутниками SES, включаючи супутник GovSat-1, призначений для урядового зв’язку.
Повітряні демонстрації показали, що термінал Honeywell JetWave MCX сумісний з різними мережевими можливостями Ka-діапазону і може надати військовим клієнтам стійкість зв’язку, яка відповідає основним вимогам до запасного варіанту зв’язку на випадок непередбачених та аварійних ситуацій (primary alternate contingency and emergency, PACE). Крім того, під час демонстраційних польотів супутникове угруповання SES на середній орбіті забезпечило як меншу затримку, так і оптоволоконний зв’язок із швидкістю повнодуплексної передачі даних понад 40 мегабіт на секунду.
Для досягнення додаткового рівня безпеки компанії використовували урядові частоти Ka-діапазону військового призначення, на яких передавалися дані через супутник SES GovSat-1 і програмно-визначений модем Hughes серії HM. Продемонстровані можливості гарантують, що сучасні бійці матимуть необхідні дані, коли і де це їм потрібно, у т.ч. в складних умовах та умовах високої активності.
«Honeywell та SES гарантують, що військові оператори та їхні бійці залишатимуться на зв’язку в будь-який час по всьому світу», – сказав Стівен Вільямс, віце-президент підрозділу Defense Americas компанії Honeywell Aerospace. «Можливість надавати операторам вибір мережі за допомогою нашого незалежного терміналу означає, що клієнт може вибрати найкращу мережу для своєї місії та географічного регіону».