Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанії Google і AT&T інвестували в AST SpaceMobile $ 155 млн

Компанії Google і AT&T приєдналися до стратегічних інвестицій на суму $ 155 млн в компанію AST SpaceMobile, яка збирається залучити вдвічі більше коштів, щоб фінансувати своє супутникове угруповання для прямого підключення до смартфонів.

У стратегічні інвестиції також включено кошти від існуючого акціонера Vodafone, одного з найбільших телекомунікаційних операторів у Європі зі значною присутністю в Африці. Це відбувається паралельно з планами AST SpaceMobile із залучення до $ 51,5 млн з існуючого боргового фонду та залучення не менше $ 100 млн за рахунок продажу з дисконтом акцій.

Це вливання капіталу підтримає амбіції AST SpaceMobile щодо розгортання комерційних послуг цього року, оскільки підприємство готується почати виробництво космічних апаратів, що будуть вдвічі більшими за розміром, ніж його перші п’ять операційних супутників BlueBird масою 1500 кг, відомих як Block 1, які передбачається запустити на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX до кінця березня.

AST SpaceMobile заявила, що кожен наступний супутник Block 2 BlueBird буде мати в 10 разів більшу потужність, ніж супутник Block 1, щоб забезпечити більш високу продуктивність для угруповання на низькій навколоземній орбіті, призначеного для забезпечення підключення клієнтів AT&T, Vodafone та інших партнерів наземних мобільних мереж межами зони дії стільникових вишок.

Прототип BlueWalker-3, вагою 1500 кг, досяг швидкості завантаження близько 14 мегабіт на секунду в ході випробувань у вересні. Під час цих випробувань BlueWalker-3 також зробив короткий 5G-дзвінок на звичайний смартфон у зоні відсутності сигналу стільникового зв’язку.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України