Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанії Gilmour Space та SENER Aeroespacial розробляють автономну систему припинення польоту для ракети Eris

Згідно з прес-релізом від 8 лютого, іспанська компанія SENER Aeroespacial, що входить до складу інженерно-технологічної групи SENER, і австралійська компанія Gilmour Space Technologies, що надає послуги запуску, разом працюють над розробкою автономної системи припинення польоту (Autonomous Flight Termination System, AFTS) для ракети-носія Eris, яка створюється для запуску малих супутників.

AFTS – це інтелектуальний апаратно-програмний блок з можливістю автономного прийняття рішень, який відповідатиме за припинення польоту у випадку виявлення будь-якої аномалії. Ця система має найвищий ступінь критичності і буде проходити суворий процес сертифікації.

SENER Aeroespacial зараз працює над першим етапом, розробляючи алгоритми програмної обробки, необхідні для збору та аналізу параметрів польоту ракети-носія, виявлення відхилень від номінальної траєкторії та/або стану ракети-носія та надсилання, якщо необхідно, команди на припинення місії. Мета полягає в тому, щоб підготувати перший прототип у співпраці з Gilmour Space для тестування та сертифікації до першого запуску ракети-носія Eris наприкінці цього року.

Мета проєкту – розробити та продемонструвати еквівалентність існуючим наземним системам з точки зору продуктивності та надійності, надавши державним та комерційним постачальникам послуг запуску можливість замінити застарілі системи, які використовують дорогі в обслуговуванні наземні засоби та вимагають ручного втручання оператора для припинення місії. SENER Aeroespacial вважає, що AFTS створить нову парадигму в експлуатації ракет-носіїв, підвищивши як їхню універсальність завдяки можливостям запуску з місць, відмінних від традиційних центрів запуску, так і їхню ефективність за рахунок зниження вартості операцій.

Ця розробка ґрунтується на досвіді спільної роботи SENER з компанією AVIO у створенні гібридного навігаційного блоку NAVIGA, який вперше буде використаний на європейській ракеті-носії VEGA-C. NAVIGA – це критично важлива система, яка поєднує в рівній мірі два ключових елементи для майбутніх космічних транспортних систем: зниження витрат за рахунок масового виробництва та універсальність завдяки модульній та гнучкій конструкції, яка дозволяє адаптувати комплектний і сертифікований блок до незначних модифікацій та тестування в інших середовищах.

За словами Аугусто Караманьо (Augusto Caramagno), директора інституційних програм SENER Aeroespacial: «Цей новий контракт зміцнює нашу позицію лідера на зростаючому європейському ринку космічних систем середньої вартості, які пропонують хороші характеристики і високу надійність. AFTS також приєднується до нашого портфоліо висококритичних бортових систем у рамках стратегічної лінії PNT (позиціонування, навігація та визначення часу), де SENER Aeroespacial має значний досвід і досягла конкурентної переваги».

Для Gilmour Space це міжнародне співробітництво є ще одним прикладом зростаючої орієнтації на європейські ринки. Адам Гілмор (Adam Gilmour), генеральний директор Gilmour Space, сказав: «Приємно працювати з SENER Aeroespacial, визнаною космічною компанією з великим послужним списком у створенні високопродуктивних систем. Враховуючи прогрес, ми впевнені, що у нас буде надійний AFTS, готовий до першого запуску нашої ракети Eris у другій половині 2022 року».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України