Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Virgin Orbit уклала угоду з ANA Holdings на двадцять запусків своєї ракети LauncherOne з Японії

4 листопада компанія Virgin Orbit, що спеціалізується на виведенні на орбіту супутників за допомогою своєї системи повітряного запуску LauncherOne, повідомила про підписання меморандуму про порозуміння («MOU») з ANA HOLDINGS INC., власником найбільшої авіакомпанії Японії, на здійснення двадцять запусків ракети LauncherOne з японської префектури Оіта.

Умови меморандуму закликають ANA HOLDINGS і кількох її партнерів профінансувати виготовлення нового комплекту мобільного наземного обладнання, що використовується для підготовки системи LauncherOne Virgin Orbit до запуску з існуючої злітно-посадкової смуги, з метою створення у префектурі Oita космодрому для запусків LauncherOne до кінця 2022 року. Перехід проєкту до практичної реалізації розпочнеться після відповідних схвалень регулюючих органів США та Японії.

Водночас стало відомо, що 2 листопада увечері переобладнаний Boeing 747 Cosmic Girl, що є базою для запуску ракети LauncherOne, репетирував майбутній запуск супутників над Тихим океаном. 3-годинний політ почався і закінчився у повітряно-космічному порту Мохаве та відбувся поблизу Нормандських островів біля узбережжя Південної Каліфорнії. Не виключається, що Virgin Orbit готується до першого нічного запуску свого супутникового прискорювача LauncherOne.

На даний час LauncherOne готується до місії STP-27VPB на замовлення Інноваційного управління МО США (U.S. Defense Innovation Unit, DIU). Ракета також запустить космічні апарати PAN A і PAN B, які є частиною програми NASA Educational Launch of Nanosutellites (ELaNa). Virgin Orbit назвала цю місію Tubular Bells, Part 2.

Попередня місія з виведення на орбіту STP-27VPA (компанія позначила її як Tubular Bells, Part 1) відбулась 30 червня 2021 року, коли Virgin Orbit вивела на орбіту сім супутників для різних замовників, включаючи МО США, ВПС Нідерландів та польської компанії SatRevolution.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України